Eden Strona GłównaPoprzedni temat «» Następny temat
Niezgodna
Autor Wiadomość
Panienkaniktgram na
tworzę UOAT

o sobie
Grafika, trochę kody

pojawiam się i znikam


Wysłany: 2018-04-28, 01:56   Niezgodna

Cześć, jestem ciekawa czy ktoś będzie zainteresowany forum na podstawie cyklu książek Niezgodna.

Forum dzieliło by się na 5 frakcji, Nieustraszoność, Serdeczność, Eurydycja, Altruizm, Prawość. Lecz, czy tak naprawdę możesz zostać jednym z nich skoro objawiasz cechy większości? Czy można nazwać Cię niezgodną?

Kilka pomysłów na temat forum
√ liczba miejsc w Niezgodności byłaby ograniczona, chciałabym się skupić na fabule w frakcjach a Niezgodność byłaby takim dodatkiem do niej.
√ bezfrakcyjni mieliby swoje siedziby, mogliby być buntowniczym tłumem lub po prostu żyć w cieniu innych, zależało by to wyłącznie od nich.
√ forum zachowałoby klimat frakcyjny, ludzie z Altruizm mieliby avatary w szarych ubraniach, z Nieustraszoności bardziej wyzywające itp. bardzo zależałoby mi na utrzymaniu tego klimatu.
√ brak postaci fabularnych, fabula nie kręciłaby się wokól 2-3 osób lecz całej społeczności forum.
√ stworzenie tzw. "wolnego miasta" gdzie ludzie z wszystkich frakcji mogliby się spotykać

Jeśli macie jakieś pomysły to piszcie proszę :D
_________________
***

Mój tumblr - https://nikt-avatars.tumblr.com/
[Profil]
    [prezentacja] [warsztat graficzny]
   Podziel się na:  
lennyfacegram na
mandolinie,tworząc londyn

o sobie
Nazywam się Ania.

Wysłany: 2018-04-28, 10:57   

Tak, tak i jeszcze raz tak! Czekam na to, aż ktoś się zabierze za forum o Niezgodnej, które zamknęło się kilka lat temu. Nie wiem czy grałaś na poprzednim forum, ale tam fajnie administracja podeszła do postaci fabularnych. Były one, ale była duża dowolność i właściwie jedyne co miały wspólnego z postaciami z książek to personalia i historia na start, a dalej? Wszystko toczyło się własnym rytmem i o dziwo, większą rolę odgrywały postacie, które nie znalazły się w serii książek!
[Profil]
 
   Podziel się na:  
Noritoshio sobie
Jestem częścią układu, jedną z gwiazd w galaktyce. Zgubiłam duszę i mam dwie pomocne dłonie. W lewej ręce trzymam pióro, a w prawej nożyczki.


Wysłany: 2018-04-28, 11:55   

Tak, tak, tak!
[Profil]
    [prezentacja] [warsztat techniczny]
   Podziel się na:  
czasemgram na
ukulele

o sobie
rozłożyłam namiot na Caledonii!

w sumie to jestem


Wysłany: 2018-04-28, 11:57   

Ooo najsu! Sam film niezbyt mi się podobał, a książek nie czytałam, ale wiem, że pod względem fabularnym jest duży potencjał i będziemy mieć pewność, że ciekawych wydarzeń nie zabraknie! Jestem na tak, trzymam kciuki- jeżeli forum się pojawi, chętnie na nie zajrzę.

A co do postaci fabularnych- może zrobić z nich NPC dla Mistrzów Gry?
_________________

[Profil] [WWW]
    [prezentacja]
   Podziel się na:  
BONESgram na
Tworzę Toronto, grywam na NY

o sobie
Piszę, przeglądam memy i oznaczam pod nimi znajomych.


Wysłany: 2018-04-28, 12:17   

Mam wrażenie, że pojawił się jakiś dziwny trend tworzenia forów na podstawie danego ,, dzieła '' dokładnie w momencie, kiedy telewizja pokazuje jedną czy dwie ekranizacje książek. Nie zamierzam negować, ale prawdą jest, że zarówno w książkach, jak i filmach, jest tyle absurdów, że ciężko by było stworzyć z tego dobrze funkcjonujące forum, które szybko by się nie znudziło. Książki czytałam dawno, film właśnie sobie odświeżam, ale chodzi mi przede wszystkim o podwaliny fabularne, które w przypadku tej serii.. zwyczajnie leżą. Przykładów nie trzeba szukać chyba zbyt daleko.
Podoba mi się ograniczenie miejsc dla Niezgodnych, ale prawdą jest, że pierwotna fabuła nijak wykorzystywała ich możliwości. Jak dla mnie na forum miłym dodatkiem byłoby zorganizowanie czegoś, co sprawiłoby, że Niezgodni mogliby się jakkolwiek przysłużyć społeczeństwu, bez doprowadzania do nieustannych dramatów pod postacią buntowniczej postawy oraz sprzeciwu wobec władzy, która ich dyskryminuje. Dałabym użytkownikom wybór czy faktycznie chcą walczyć przeciwko, czy może jednak swoją wyjątkowością pragną naprawić walący się powoli system. To jednak musiałoby być poparte także wewnętrznym rozłamem systemu rządzącego, gdzie jednym zależałoby na likwidacji problemu, zaś innym na jego wykorzystaniu w pozytywny sposób. Nie jestem jedynie pewna, czy komuś z założycieli forum chciałoby się inicjować tego typu zamieszanie, które, przy dobrym poprowadzeniu, mogłoby naprawdę urozmaicić rozgrywkę.
Kwestia siedzib bezfrakcyjnych również jest dla mnie plusem. Zawsze zastanawiałam się, czemu niby po wypadnięciu z jednej frakcji, nie było powrotu do tej rodzimej albo możliwości wyboru jakiejś innej. Już pominę fakt, że decyzję podejmowały głupie dzieciaki na podstawie jakichś testów albo własnego widzi mi się, gdzie często nie byli świadomi konsekwencji związanych z niekoniecznie poprawnym wyborem. Kiedy więc wypadali z frakcji - stawali się bezdomnymi, bo inaczej tego nazwać nie można, skoro włóczyli się bez celu po mieście i korzystali z tego, co podrzucili dobroduszni Altruiści. Tak jak w przypadku Niezgodnych - dlaczego nikt im nie znalazł żadnego zajęcia? Chociażby któregoś z tych normalnych, typowych, nie żadnych górnolotnych - budowlaniec, mechanik, na upartego mogliby nawet pomagać przy uprawach. Może na forum mogliby zawalczyć o swoje prawa i dążyć do stworzenia własnej frakcji, w której schronienie znajdowaliby zarówno ci, którzy z frakcji wylecieli, oraz Niezgodni? Bo, z całym szacunkiem, ale życie w cieniu innych nie jest domeną towarzyszącą graczom na forach. Każdy chce mieć jakiś wpływ na mniejsze lub większe wydarzenia, chyba, że idąc na forum o Niezgodnej, pragnie grać jak na zwykłym SL, wtedy się nie udziela. Ale poza tym? Wątpię, że ktoś zdecyduje się na bezfrakcyjnego po to, aby włóczyć się na fabule bez celu, więc administracja powinna dać możliwości do rozwoju i to sensownego.
Na czym dokładnie miałaby polegać ,, utrzymanie klimatu frakcyjnego '' poza faktem, że Altruiści musieliby znajdować dla siebie avatary w szarych ubraniach? Podział na 5 frakcji wydaje się być czymś rozsądnym, chociaż do mnie nigdy nie przemawiała kwestia na przykład Serdeczności, której członkowie zajmowali się rolnictwem? Rozumiem, że to istotna kwestia struktury społecznej, ale dlaczego nie mogliby się tym imać chociażby Altruiści, a na miejscu rolników pojawiłyby się równie istotne grupy zawodowe jak chociażby budowlańcy czy inni mechanicy? Dla mnie to rozłożenie zdolności oraz cech było zawsze tak niejasne i tak mocno raziło mnie po oczach, że przenoszenie tego na forum jest zwyczajnym strzałem w kolano. Zwłaszcza, że jak jestem w stanie zrozumieć pojawienie się Nieustraszonych czy Erudytów, tak wątpię, że użytkownicy byliby skłonni do dokładnego rozłożenia sił i miejsc w poszczególnych grupach. Mając do wyboru zajmujących się kartoflami Serdecznych oraz wskakujących do pociągów Nieustraszonych, ludzie zawsze wybiorą opcję, która fabularnie daje więcej możliwości rozwoju. To samo w przypadku Erudytów czy Prawych, gdzie ci drudzy mają do zaoferowania jedynie coś na zasadzie serum prawdy. Przemyślałabym zatem kwestię głównych frakcji, może ich przekształcenie, złączenie czy stworzenie jakieś dodatkowej/zastępującej obecną.
Brak postaci fabularnych zawsze jest czymś pozytywnym; tak samo zresztą jak wolne miasto do spotkań, których swobodne praktykowanie było zakazane. Bez sensu, ok?

Dla mnie ta seria nie jest materiałem na forum, a przynajmniej nie wtedy, jeżeli biernie naśladowałaby wydarzenia z książek oraz filmów. Jakieś tam podstawy są, ale tak niedopracowane, że aż proszą się o zmiany na bardziej logiczne i dające więcej możliwości. Sama dużo bardziej ucieszyłabym się z forum o Igrzyskach Śmierci, gdzie cała ta otoczka panującej w państwie atmosfery i struktura są o wiele bardziej czytelne i zrozumiałe, a przede wszystkim nie pozostawiają tak wielu luk, nawet jeżeli mojej postaci groziłoby wylosowanie, trafienie na arenę, a w efekcie wszystkiego śmierć. Niemniej - temat będę obserwować, bo jestem ciekawa, jak Wam to w praktyce wyjdzie, jeżeli się stworzycie.
[Profil]
  [prezentacja] [warsztat graficzny]
   Podziel się na:  
Mefedrongram na
Ts, tylko.

wiecznie nieobecna

Wysłany: 2018-04-28, 14:20   

Boże, tak, tak i jeszcze raz tak! Myślałam że nie przyjdzie mi już z przyjemnością czekać na jakieś forum... a jednak pojawiasz się z takim pomysłem że serduszko rośnie! Czekałam w sumie na to od zamknięcie FBB, więc mam nadzieję że skusisz się na stworzenie forum!! :what:
[Profil] [WWW]
 
   Podziel się na:  
Panienkaniktgram na
tworzę UOAT

o sobie
Grafika, trochę kody

pojawiam się i znikam


Wysłany: 2018-04-30, 09:54   

Dziękuję za odzew :hug3:

Idea forum pojawiła się w mojej głowie oczywiście na podstawie książek, niestety ale filmy są do bani i każdy chyba o tym wie. :< W każdym razie odpowiem na Wasze pytania.

Cytat:
A co do postaci fabularnych- może zrobić z nich NPC dla Mistrzów Gry?


Ogólnie to na pewno postacie liderów frakcji będą postaciami NPC, no chyba że ktoś fabularnie obali takiego władcę i jego postać przejmie ją to nie będę miała nic przeciwko ale na start liderzy będą NPC'ami prowadzonymi przez Mistrza Gry.

Cytat:
że Niezgodni mogliby się jakkolwiek przysłużyć społeczeństwu, bez doprowadzania do nieustannych dramatów pod postacią buntowniczej postawy oraz sprzeciwu wobec władzy, która ich dyskryminuje. Dałabym użytkownikom wybór czy faktycznie chcą walczyć przeciwko, czy może jednak swoją wyjątkowością pragną naprawić walący się powoli system. To jednak musiałoby być poparte także wewnętrznym rozłamem systemu rządzącego, gdzie jednym zależałoby na likwidacji problemu, zaś innym na jego wykorzystaniu w pozytywny sposób. Nie jestem jedynie pewna, czy komuś z założycieli forum chciałoby się inicjować tego typu zamieszanie, które, przy dobrym poprowadzeniu, mogłoby naprawdę urozmaicić rozgrywkę.


Wiemy wszyscy, że ludzie bali się Niezgodnych bo byli tacy.. inni. Chciałabym utrzymać to napięcie i strach jeśli chodzi o Niezgodnych lecz nie chciałabym żeby oni nagle opanowali forum i co drugi był właśnie nim. Zastanawiam się nad systemem kostkowym, który losowałby w ilu % dana postać jest niezgodna. Oczywiście szanse żeby mieć 100% niezgodności byłyby nikłe ale byłaby taka możliwość. Oczywiście Niezgodni mogliby wybierać czy tak jak wspomniałaś czy chcą żyć w tym systemie czy może się mu zbuntować.

Cytat:
hociażby któregoś z tych normalnych, typowych, nie żadnych górnolotnych - budowlaniec, mechanik, na upartego mogliby nawet pomagać przy uprawach. Może na forum mogliby zawalczyć o swoje prawa i dążyć do stworzenia własnej frakcji, w której schronienie znajdowaliby zarówno ci, którzy z frakcji wylecieli, oraz Niezgodni? Bo, z całym szacunkiem, ale życie w cieniu innych nie jest domeną towarzyszącą graczom na forach. Każdy chce mieć jakiś wpływ na mniejsze lub większe wydarzenia, chyba, że idąc na forum o Niezgodnej, pragnie grać jak na zwykłym SL, wtedy się nie udziela. Ale poza tym? Wątpię, że ktoś zdecyduje się na bezfrakcyjnego po to, aby włóczyć się na fabule bez celu, więc administracja powinna dać możliwości do rozwoju i to sensownego.


I tutaj ode mnie wielki plus bo planowałam właśnie bezfrakcyjnych wcieli w życie innych frakcji, mieliby własne siedziby itp. ale w tzw. Wolnym Mieście mogliby właśnie pracować jako mechanik, budowlaniec czy na farmie. nie chciałabym ich tylko ograniczać do życia w ukryciu czy walki o przeżycie ale dać im możliwość ingerowania w fabułę. Oczywiście inni mogliby patrzeć na nich krzywo bo przecież są bez frakcji.


Bones, nie chcę iść ślepo w odwzorowanie książki itp. tak, pewne elementy będą z książek i będą odwzorowane ale sporo chcialabym dodać od siebie, żeby to mialo jakąś spójną całość.

Jeśli chodzi o przydział do frakcji to będzie tak jak w książce przeprowadzona symulacja, zostaną stworzone 5 sytuacji po 3 wybory, które będą miały wpływ na wybór frakcji oraz będą przy okazji odwzorowywały charakter postaci. Gracz będzie mógł wpisać proponowaną frakcję jednakże decyzja i tak będzie należała do MG/Admina (ze względu na to, żeby zachować balans pomiędzy frakcjami).
_________________
***

Mój tumblr - https://nikt-avatars.tumblr.com/
[Profil]
    [prezentacja] [warsztat graficzny]
   Podziel się na:  
Noritoshio sobie
Jestem częścią układu, jedną z gwiazd w galaktyce. Zgubiłam duszę i mam dwie pomocne dłonie. W lewej ręce trzymam pióro, a w prawej nożyczki.


Wysłany: 2018-04-30, 11:57   

Myślę, że dobrze będzie jeśli na swój sposób nakreślisz konflikty i rozwój wydarzeń bezpośrednio poprzedzających start forum. Tzn. wiadomo, że pewne elementy muszą zostać, część schematów także. Ale fajnie byłoby gdyby jednak napięcie między frakcjami powstało i potoczyło się trochę inaczej.

I mam taka wizję... gdyby zwiększyć znacznie życia poza miastem i wykorzystać to, co pokazano w filmie drugiej części Więźnia Labiryntu. Pustynie, ruiny miast zamieszkane na nowo. Możnaby tam część bezfrakcyjnych umieścić.
_________________
x x x x
[Profil]
    [prezentacja] [warsztat techniczny]
   Podziel się na:  
Kiragram na
The Gifted

o sobie
22-letnia studentka mikrobiologii. Zapalony RPGowiec z ponad 10 letnim stażem w temacie, twórca LARPowy na największych konwentach w Polsce, wychowawczyni na obozach fabularnych dla dzieci i młodzieży.

obecna


Wysłany: 2018-05-13, 19:06   

i co z pomysłem?
[Profil]
    [prezentacja]
   Podziel się na:  
brzoskwinkaWysłany: 2018-05-16, 14:55   

Też jestem ciekawa, bo film bardzo mi się podobał.
[Profil]
 
   Podziel się na:  
Wyświetl posty z ostatnich:   
[ ODPOWIEDZ ]
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
wxv.pl - załóż forum dyskusyjne za darmo