Eden Strona Główna
Poprzedni temat «» Następny temat
Skraj
Autor Wiadomość
Shijoruo sobie
Stara wyga zwierzęcych PBF'ów, uzależniona od kawy i ścieżek dźwiękowych. Mizantrop. Introwertyk.

Wysłany: 2018-01-05, 18:40   Skraj
http://www.skraj.wxv.pl

Wieki temu na Skraju tego świata żywot wiodły jedne z najbardziej majestatycznych istot, o jakich kiedykolwiek ktokolwiek mógł śnić. Pełnokrwiste, skrzydlate gady sprawowały pieczę nad fundamentalnymi żywiołami, bez których życie nie byłoby tak zrównoważone. Smoki początkowo łączyły się w pary z przedstawicielami tej samej rasy. Ogień z ogniem, woda z wodą. Wszelkie starania by zachować czystą krew poszły jednak na marne, gdy rozeszła się wieść o wykluciu wynaturzenia, niemającego prawa bytu. Zrodzony z ziemi i wody smok natury został okrzyknięty mianem Zguby, która dopiero miała nadejść. (...)

Skraj nie posiada ograniczonego do kilkunastu gatunków spisu. Każdy użytkownik może stworzyć własny gatunek, który powinien mieć związek z naturą. Przykładowe rasy: Smok Lodu, Smok Chmur, Smok Chaosu, Smok Ognisty, Smok Śmierci, Smok Kurzu. Pozwalamy również na wiązanie gatunków z barwami (np. Smok Biały, Smok Czarny, Smok Czerwony), a także z porami roku i emocjami (np smok nostalgii, histerii, melancholii). (...)

Cechy (mocne strony i słabości) zastępują statystyki oraz rozszerzają kwestie, dotyczące indywidualnych umiejętności oraz niedoskonałości smoków. W ich skład wchodzą zarówno cechy fizyczne jak i psychiczne.
Każda mocna strona posiada inny współczynnik dodatni (plus), a słabość współczynnik ujemny (minus), przy czym minusy są zauważalnie mniejsze od plusów. (...)

Administrator decyduje o tym, jakie możliwe rasy mogą wykluć się z danego lęgu i w jakiej ilości.
Pisklęta jednak nie wykluwają się równe pod względem genów i siły. Zawiłość smoczej krwi może pokrzyżować ewentualne plany rodziców, poprzez narodziny tzw. arcysmoków, podsmoków bądź wynaturzeń. (...)

Nie istnieje dobrowolny wybór stada, tak samo jak i nie możesz wybrać rodziny, jaką los Ci przypisał. Zależnie od gatunku pod jakim ukaże się Twój smok, ciemny przypadek i geny przypiszą Cię do jednego z trzech ugrupowań na Skraju.
[Profil]
   
   Podziel się na:  
Shijoruo sobie
Stara wyga zwierzęcych PBF'ów, uzależniona od kawy i ścieżek dźwiękowych. Mizantrop. Introwertyk.

Wysłany: 2018-01-11, 15:03   

Witajcie! Na forum postanowiliśmy wprowadzić pierwsze zmiany. Nie są one nad wyraz ingerujące w jakiekolwiek sekcje z kompendium (wszystko jest zachowane tak, jak było), toteż o kwestie "mechanik" i świata nie musicie się martwić.


1. Własne legowiska
Każdy użytkownik może stworzyć temat w dowolnym terenie, należącym do jego stada i utworzyć tam leżę smoka.

1.1 Nazwa tematu
Ważne jest, aby leże miało klimatyczną nazwę, odnoszącą się do miejsca np "ponury zagajnik", a nie "domek pani trytytki".

1.2 Obrazek przedstawiający lokację
Leżę smoka powinno być ciemne, przez co rozumie się "nocne". Jak wszyscy już wiecie, dzień nie istnieje, dlatego też obrazki przedstawiające lokacje powinny wpisywać się klimat i kolorystykę forum. Jak ktoś chce i potrafi to może przemalować dzień w noc, lecz: prosimy o wrzucanie linku do obrazka w pełnych wymiarach, tak abyśmy mogli potem to wyciąć i wstawić w szablon pozostałych ziem.

1.3 Ciekawostki
Nie są opisem terenu. Jedyną możliwością na przedstawienie wyglądu leża jest opis graficzny za pomocą obrazka (punkt wyżej). Ciekawostki zaś odnoszą się do rzeczy, które w jakiś sposób wyróżniają to miejsce spośród innych, np. różne gatunki świetlików o różnych zachowaniach, dymy/pyłki/ognie/poczwary występujące w danym miejscu etc.2. Gry i zabawy
Został utworzony specjalny dział w rozmowach, odnoszący się bezpośrednio do forumowych gier i zabaw, gdzie możecie zamieszczać swoje propozycje 'rozluźniających' gierek i brać udział w innych. Zaznaczamy tylko, że wyświetlanie subforów na stronie głównej jest wyłączone, toteż aby dowiedzieć się o ewentualnych nowych postach w tym dziale, należy do niego zajrzeć.
[Profil]
   
   Podziel się na:  
Shijoruo sobie
Stara wyga zwierzęcych PBF'ów, uzależniona od kawy i ścieżek dźwiękowych. Mizantrop. Introwertyk.

Wysłany: 2018-01-13, 22:13   
Słodko-cierpkie powietrze wypełnił zduszony smród gniewu i zawiści. Zdawałoby się, że stada chwilę temu powstały na nowo, zyskały przywódców, którzy obwołali dowódców, a także rozpoczęły naukę młodszych. Nic bardziej mylnego.
Potęga Nosicieli Mroku rosła, a gady trzeciej krwi przepełniała gorycz niesprawiedliwości. Korzystając z uniesienia siły, jaką posiadali, postanowili nie zwlekać.
Padła decyzja: Atakujemy podczas pełni księżyca.
Przygotowania trwały krótko, acz były niezwykle treściwie. Rządna zemsty przywódczyni, Plugawe Cienie, nie myśląc długo wyruszyła ze swymi towarzyszami, by złoić skórę odwiecznemu wrogowi, Pradawnym Sercom, i odebrać to, co się im należy - kolejną połać ziemi Skraju.
Padło na Świetliste Wody, sąsiadujące z Szarymi Lasami Nosicieli Mroku. Wojska trzeciej krwi rozpoczęły inwazję, rozstawiając swe pionki w kolejnych wodnych odstępach.
Pytanie brzmi: Czy wygrają? Szybkie decyzje mogą okazać się zgubne, lecz obecna przewaga sił wydaje się przechylać szalę zwycięstwa na ich stronę.
Pradawne Serca muszą wziąć sprawy w swoje ręce, jeśli nie chcą zaprzepaścić swego potężnego wizerunku.

[Profil]
   
   Podziel się na:  
Wyświetl posty z ostatnich:   
[ ODPOWIEDZ ]
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
wxv.pl - załóż forum dyskusyjne za darmo

administracja
Partnerzy
Masz tumblr z avatarami, bloga z kodami lub coś innego, co określa Twoją twórczość? Wyślij na pw administracji banner o wymiarach: 40x120px