Eden Strona GłównaPoprzedni temat «» Następny temat
Szkoła z internatem
Autor Wiadomość
czasemgram na
ukulele

o sobie
rozłożyłam namiot na Caledonii!

w sumie to jestem


Wysłany: 2018-01-13, 15:34   Szkoła z internatem

Od jakiegoś czasu chodzi za mną pomysł, aby połączyć moje dwie słabości- liceum oraz jakieś historie paranormalne. Z tego co się orientuję, aktualnie na forach wątek tajemnicy, jakichś nietypowych morderstw i tak dalej, i tak dalej... Cieszy się wielkim zainteresowaniem. Teraz pytanie- okej, cieszy się, ale czy kolejne forum to nie będzie za dużo?

Mimo to napiszę swój pomysł, może komuś się zapragnie zrobić taki projekt. Myślałam o tym, aby stworzyć liceum z internatem. Koniecznie z internatem, coby uczniowie mieli poczucie, że jednak znajdują się w klatce. Niby normalna szkoła, może nawet prestiżowa? Wiecie, mundurki, super nauczyciele, wiele kół zainteresowań, a jednak... Coś się zaczyna w niej dziać.
Na początku mogą ginąć wszystkie zwierzęta w obrębie placówki, zostają odnalezione martwe ciała kruków na błoniach, może nawet ptaki wariują i wlatują do sal? Później w niewyjaśnionych okolicznościach znika redaktor naczelny gazetki szkolnej, w której opisał dziwaczne wydarzenia w placówce?
Choć dzieciaki próbują dzwonić do rodziców, połączenia zostają przerywane, a łączność ze światem zewnętrznym ogranicza się do minimum.
Takich dziwnych sytuacji można wymyślić multum, nie ma ograniczeń.

Co myślicie?
[Profil] [WWW]
    [prezentacja] [warsztat graficzny]
   Podziel się na:  
Kaczkagram na
zmienni, the gifted

o sobie
Zwyczajna kaczka dziwaczka, ot co

Wysłany: 2018-01-13, 16:15   

Bardzo przypomina mi to mangi z Residenta, gdzie właśnie też była taka szkoła odcięta od świata. Ale szczerze mówiąc - sama grałabym mocno na takim czymś! Uwielbiam wszelkie rzeczy paranormalne, przez co z automatu uśmiechnęłam się, czytając opis. <3
Ale zależy też, czy chcesz postawić na całą tematykę w tym stylu (tzn. tutaj duch, tam martwy ptak, a tu bum! uczeń zaginął), czy jednak pomieszać to z slem, że co jakiś czas będą się działy dziwne rzeczy, ale tak na ogół to całkiem spoko szkoła.
Plus, biorąc tak na logikę, ktoś by się wreszcie zainteresował, że uczniowie nie dzwonią, nie piszą, a nuż by ktoś przyjechał - co wtedy?
A tak ogólnie, to sam pomysł w sobie mi się wydaje fajny, bo na czymś takim jeszcze nie grałam!
[Profil]
  [prezentacja] [warsztat graficzny]
   Podziel się na:  
czasemgram na
ukulele

o sobie
rozłożyłam namiot na Caledonii!

w sumie to jestem


Wysłany: 2018-01-13, 16:28   

Kaczka, dzięki za wyrażenie opinii! Raczej myślałam, żeby wszystko ze sobą pomieszać, żeby tak naprawdę uczniowie nie wiedzieli, czy w szkole grasuje jakiś morderca, czy to działalność duchów (może potem się okaże, że internat stoi na jakimś cmentarzu, czy coś?). Choć pewnie jak zaczęłoby się robić źle, to i młodziaki sobie nawzajem mogliby robić krzywdę, bo wiadomo, ten się dziwnie spojrzał, to może ma coś wspólnego z tym całym cyrkiem.

Jeżeli doszłoby do momentu, że rodzice zawiadomiliby policję, albo sami zainteresowali się sprawą i postanowili odwiedzić swoje dzieciaki... Hm. Mam dwie wersje w głowie- albo do szkoły trafiają jakieś specjalne jednostki, które same przekonają się na własnej skórze, że szkoła nie lubi obcych :> Albo w ogóle nie będą mieli jak dojść do szkoły, bo ona z zewnątrz zniknie z pola widzenia, albo przechodząc przez bramę na jej teren będziesz automatycznie z niej wychodził... Cóż, takie popaprane trochę rozwiązania. ;)
_________________

[Profil] [WWW]
    [prezentacja] [warsztat graficzny]
   Podziel się na:  
Sforzagram na
guzhengu

o sobie
spluwam na fora i świetnie się bawię


Wysłany: 2018-01-13, 16:30   

Och, zajrzałabym chętnie na takie forum, o ile nie byłoby w połowie sl-em, jak pisze Kaczka c:
[Profil]
    [prezentacja] [warsztat graficzny]
   Podziel się na:  
Kiragram na
The Gifted, tworzę Jawię, czekam na herosów

o sobie
22-letnia studentka mikrobiologii. Zapalony RPGowiec z ponad 10 letnim stażem w temacie, twórca LARPowy na największych konwentach w Polsce, wychowawczyni na obozach fabularnych dla dzieci i młodzieży.

wpadam i wypadam


Wysłany: 2018-01-13, 17:13   

Spróbuj dorwać w necie Darkest Dungeon. xd Komiks o sekcie, która ukrywała się pod otoczką grupki znajomych grających w gry fabularne. No i Anabelle narodziny zła xd
Ogólnie pomysł mi się podoba, o ile faktycznie nie będzie to SL.
[Profil]
  [prezentacja]
   Podziel się na:  
Kostusiao sobie
Uczę się pisać milej.


Wysłany: 2018-01-13, 17:18   

Też bym z chęcią zajrzała do takiego miejsca, zwłaszcza, jeśli byłoby to właśnie na zasadzie dziwnych wydarzeń, bez nawet połowicznej SL-izacji. Daaawno temu grałam (w sumie to była chyba moja pierwsza gra tekstowa) właśnie w takim miejscu i wspominam to na prawdę dobrze. Wtedy była to szkoła dla trudnej młodzieży z elitarnych środowisk (dzieci gwiazd Hollywood, polityków, biznesmanów) i w ten sposób był wytłumaczony ograniczony kontakt ze światem: uczniowie za dobre zachowanie mieli raz na miesiąc możliwość kontaktu z rodziną. Zero komputerów, internetu czy telefonu. Uważam to za całkiem spoko rozwiązanie, bo może też wprowadzić zawirowania pt. nikt nie wierzy, że to mogą być jakieś siły, pewno jakiś zwyrol to zrobił.

Pytania:
- Jak rozwiążesz sytuację czasową? Generalnie jest tak, że przez różne tempo odpisów, w różnych datach ludzie siedzą. Czy będzie podany czas orientacyjny, np. teraz gramy wrzesień i bez znaczenia ile kto odegrał, przy następnym określeniu będzie musiał grać już październik czy może po prostu płynnie, na zasadzie "początek pierwszego semestru", środek, zbliżają się święta?
- Czy będą te dziwne, ostatnio modne eventy czy raczej jeden, aby dać graczom zaczepienie i dalej muszą sami działać czy może do informatorów będą wrzucane informacje pt: "ktoś podrzucił Ci martwego kruka do torby, skontaktuj się z MG w tej sprawie"
- Jak z bilo- oraz multilokacją?
- Wizerunki?
- Mechanika?
[Profil]
 
   Podziel się na:  
czasemgram na
ukulele

o sobie
rozłożyłam namiot na Caledonii!

w sumie to jestem


Wysłany: 2018-01-13, 17:34   

Kurczę, nie sądziłam, że pomysł spotka się z takim zainteresowaniem. :faint2:

Kira, dzięki! Poszperam ;) Co do bycia SLem... Hm. Ciężkie pytanie. Wiadomo, userzy prowadziliby swoje własne "normalne" fabuły, ale gdyby forum miało powstać, nie chciałabym robić BUM raz na jakiś czas, a potem zostawiać to na pastwę losu. Raczej zaczęłoby się zwyczajnie, na przykład wraz z początkiem roku, ewentualnie połową semestru, czy może aktualnym czasem. I po kolei, powolutku, wszystko niszczyłoby normalny dzień uczniom- na początku mogłoby to być podrzucenie martwego kruka do szafki albo torby, jak pisała Kostusia, aby później kończyć na wyrywaniu w nocy z łóżek, słyszeniu dziwnych głosów, planowaniu ucieczki ze szkoły, która... Nie chciałaby nikogo ze swojego wnętrza wypuścić. Tak jakby placówka po prostu żyła.

Kostusia, szkoła dla trudnej młodzieży byłaby okej, ale raczej nie skłaniałabym się ku temu, żeby ograniczyć im internet i telefon. Tak jak wyżej pisałam- byłaby to normalna szkoła, która powoli zamieniałaby się w koszmar. Zewnętrzne siły również mogłyby próbować się do niej jakoś dostać, ale by nie mogły. Przez ową dziwną siłę, która tam miesza.
Pytania co do mechaniki mnie nieco zadziwiają, zwłaszcza, że ów pomysł miał być tylko przedstawieniem moich galopujących myśli, ale okej. Kminię. I już opisuję jakbym to widziała na pierwszy rzut oka, gdybym je robiła.

1. Raczej płynnie. Nie lubię ograniczania czasu na forum, bo doskonale wiem, ile fabuła może się ciągnąć. Tak jak wyżej pisałam- określone by było, że jest początek drugiego semestru, dajmy na to, że luty i czas płynąłby tak samo jak w naszym realnym świecie.
2. Eventy... Ciężko powiedzieć, skoro tak naprawdę w każdej fabule można by było zrobić taki mały event, jak uczniowie zostają zamknięci w sali i mają wrażenie, że ściany się zbliżają, aby na samym końcu salę lekcyjną otworzył nauczyciel i zobaczył dwie płaczące osoby, którym się "wydawało" że coś się dzieje, a przecież pomieszczenie jest jak najbardziej normalne... Oczywiście mogłyby być większe wydarzenia, które wpłynęłyby na całą fabułę i na każdego użytkownika, do których postać musiałaby się jakoś odnieść.
3. Raczej nie planowałabym bilokacji, za dużo zamieszania, bo jak komuś podpalę włosy w jednej to w drugiej co? :/
4.Wizerunki realne.
5. Mechanika- na to pytanie ciężko odpowiedzieć, bo o tym nie myślałam już na takim poziomie. Kostki niezbyt przypadają mi do gustu, bardziej chciałabym zrobić krótkie posty, w miarę ścisłe akcje, Mistrz Gry, który opiera się na swoich pomysłach, a nie ograniczają go jakieś losowania.
[Profil] [WWW]
    [prezentacja] [warsztat graficzny]
   Podziel się na:  
Kostusiao sobie
Uczę się pisać milej.


Wysłany: 2018-01-13, 17:43   

Właśnie wydaje mi się że lepiej się fabuła toczy jeśli akcje nie są właśnie dużymi eventami, a sytuacjami z informatorów, ale zmuszają graczy do własnej inicjatywy i są robione w małej grupie (2-4 osoby +MG).

Zarzucam takie pytania bo jestem niezmiernie ciekawa, ale również wybredna jeśli chodzi o grę. :faint2:
[Profil]
 
   Podziel się na:  
Kiragram na
The Gifted, tworzę Jawię, czekam na herosów

o sobie
22-letnia studentka mikrobiologii. Zapalony RPGowiec z ponad 10 letnim stażem w temacie, twórca LARPowy na największych konwentach w Polsce, wychowawczyni na obozach fabularnych dla dzieci i młodzieży.

wpadam i wypadam


Wysłany: 2018-01-13, 20:02   

Skoro ma to być szkoła z internatem to warto byłoby też się zapoznać z miejskimi legendami, np. http://www.antyradio.pl/Adrenalina/Archiwum-Tajemnic/Kim-sa-dzieci-z-czarnymi-oczami-Przerazajaca-miejska-legenda-19691
No i generalnie polecam horror pt. Internat. :lol:
[Profil]
  [prezentacja]
   Podziel się na:  
czasemgram na
ukulele

o sobie
rozłożyłam namiot na Caledonii!

w sumie to jestem


Wysłany: 2018-01-14, 10:40   

Dzięki, popatrzę sobie! <3
_________________

[Profil] [WWW]
    [prezentacja] [warsztat graficzny]
   Podziel się na:  
Kiragram na
The Gifted, tworzę Jawię, czekam na herosów

o sobie
22-letnia studentka mikrobiologii. Zapalony RPGowiec z ponad 10 letnim stażem w temacie, twórca LARPowy na największych konwentach w Polsce, wychowawczyni na obozach fabularnych dla dzieci i młodzieży.

wpadam i wypadam


Wysłany: 2018-01-14, 11:00   

Wiesz już może w jakim kraju chciałabyś umieścić tę szkołę z internatem? :)
[Profil]
  [prezentacja]
   Podziel się na:  
czasemgram na
ukulele

o sobie
rozłożyłam namiot na Caledonii!

w sumie to jestem


Wysłany: 2018-01-14, 13:41   

Oj niee, jeszcze o tym nie myślałam. Choć jakbym rzeczywiście to forum miała robić, pewnie zrobiłabym jakieś autorskie miasteczko umiejscowione gdzieś na końcu świata. :'D
_________________

[Profil] [WWW]
    [prezentacja] [warsztat graficzny]
   Podziel się na:  
Kiragram na
The Gifted, tworzę Jawię, czekam na herosów

o sobie
22-letnia studentka mikrobiologii. Zapalony RPGowiec z ponad 10 letnim stażem w temacie, twórca LARPowy na największych konwentach w Polsce, wychowawczyni na obozach fabularnych dla dzieci i młodzieży.

wpadam i wypadam


Wysłany: 2018-01-14, 14:27   

Hmmm... a może jakieś wrzosowiska w Anglii? Deszcz, mgła... To dość dobre otoczenie dla takiej szkoły, gdzie dzieją się dziwne rzeczy.
[Profil]
  [prezentacja]
   Podziel się na:  
rajongram na
nyc

o sobie
Powiedział mi kiedyś jeden psychiatra, że ze mną dlatego tak kiepsko, bo myślę sensualnie. Nie intelektualnie. Sercem myślę. Nie głową. Uczuciami się kieruję. Instynktem. Nie rozumem.

Pomogę ze wszystkim, no chyba, że umieram w sobie.


Wysłany: 2018-01-14, 14:28   

ja chętnie bym zagrała na takim forku :roll:
[Profil] [WWW]
    [prezentacja] [warsztat graficzny]
   Podziel się na:  
czasemgram na
ukulele

o sobie
rozłożyłam namiot na Caledonii!

w sumie to jestem


Wysłany: 2018-01-14, 15:33   

Kira, też myślałam trochę o Anglii. Z jednej strony widzieliśmy dużo for umiejscowionych w tych okolicach, aczkolwiek jak się pomyślę o prestiżowej szkole z internatem to moje pierwsze skojarzenie to właśnie Anglia. :D Plus ta wiecznie deszczowa pogoda... ;)

Misiu, miło mi to słyszeć. ;D Aczkolwiek czy zacznę robić takie forum, czy nie, to pomyślę dopiero po sesji. :D
_________________

[Profil] [WWW]
    [prezentacja] [warsztat graficzny]
   Podziel się na:  
Wyświetl posty z ostatnich:   
[ ODPOWIEDZ ]
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
wxv.pl - załóż forum dyskusyjne za darmoTa strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Zapoznaj się również z nasza Polityka Prywatnosci

  
ROZUMIEM