Eden Strona GłównaPoprzedni temat «» Następny temat
Morsmordre
Autor Wiadomość
Cinnagram na
Morsmordre

o sobie
Wsparciem kreatywnym


Wysłany: 2015-07-16, 18:56   Morsmordre

Forum
_______________________________________

Reklama forum
[Profil] [WWW]
    [prezentacja] [warsztat graficzny]
   Podziel się na:  
sherlockgram na
brentwood

o sobie
hahaha!


Wysłany: 2015-07-17, 19:09   

ta. wchodzisz na forum i ogólnie wszystko spoko, bo ładnie wygląda, mechanika niby spoko, ale... ale. Kółko Wzajemnej Adoracji zajmujące cały cb i brak możliwości wtrącenia się, jeśli ktoś nie jest w kółeczku, czyli w temacie. Poza tym administracja wcale nie jest taka kochana i pomocna, jak się zapewne reklamuje. I nie mówię tego dlatego, że zachciało mi się hejtować, po prostu strasznie się zawiodłam na forum, na które czekałam, a na którym zostałam potraktowana jak towar niezdatny do użytku. Także... jeśli ktoś lubi być tak traktowany, olewany, opieprzany za wszystko i na do widzenia jeszcze chce usłyszeć krótko mówiąc "wypier**laj", to zapraszam serdecznie.
[Profil]
    [prezentacja] [warsztat graficzny]
   Podziel się na:  
ogieni
[Usunięty]

Wysłany: 2015-07-17, 19:32   

Dziwna sprawa, bo ja sobie stalkuję forum od kilku godzin, admini zawsze miło odpowiadali na moje pytania, jakoś też potrafiłam się wkręcić w rozmowę na chb, pomimo, że skupiam się na wnętrzu i nie obserwuję go non stop (a już na pewno nie jestem w kółeczku, bo nikogo tam nie znam). Także myślę, że to kwestia indywidualna chyba :o
 
   Podziel się na:  
subakugram na
morsach ♥

o sobie
morsami ♥


Wysłany: 2015-07-17, 19:43   

Twoja karta nie zgadzała się z realiami i niestety wskazywała na to, że nawet nie przeczytałaś podstawowego opisu fabuły, w dodatku stworzyłaś postać skrajną, odrealnioną. Gdy po całym dniu, po wielu wymijających edycjach, usunęłaś tylko niepasujące fragmenty (czyli aż pół karty!), tekst przez ciebie napisany miał tyle luk, że nie trzymał się kupy, zwróciłyśmy na to uwagę. Podziękowałaś i odeszłaś. Żadna Twoja wiadomość nie została bez odpowiedzi, a Barty siedziała nad Tobą calutki dzień.

To przykre, że próbujesz obrzucić nas błotem tylko dlatego, że byłaś na tyle leniwa, że nie chciało Ci się napisać nowej karty, bo – po twoim odejściu, które ogłosiłaś na sb – sprawdziłyśmy jej treść i została ona skopiowana z innego forum. :<

Skoro ty kłamiesz, my piszemy prawdę. Widziałam jak udzielałaś się na sb, nikt Cię nie ignorował, pamiętam nawet jak sama namiętnie Cię serduszkowałam!, a, uwierz lub nie, siedzę nad tym forum od dwóch dni i mam oczy dookoła głowy, i osobiście dbam o to, aby każdy otrzymał uwagę, o którą zabiega.
[Profil]
  [prezentacja] [warsztat graficzny]
   Podziel się na:  
LucyferWysłany: 2015-07-17, 20:21   

subaku napisał/a:
To przykre, że próbujesz obrzucić nas błotem tylko dlatego, że byłaś na tyle leniwa, że nie chciało Ci się napisać nowej karty, bo – po twoim odejściu, które ogłosiłaś na sb – sprawdziłyśmy jej treść i została ona skopiowana z innego forum. :<


Tylko wtrącę - rozumiem, że nie jest to oskarżenie o kradzież karty, tylko stwierdzenie, że ktoś sobie przeniósł swoją postać z jednego forum na drugie i chciał dalej grać gdzie indziej, prawda? Bo tak właśnie jest - tylko gwoli wyjaśnienia, bo Twoją wypowiedź można po prostu dwojako zrozumieć.

I w sumie pytanie, dlaczego przenoszenie postaci z jednego forum na inne ('kopiowanie własnych kart") miałoby być złe, tym bardziej, że mam wrażenie, że przynajmniej jedna osoba z administracji Morsmordre również przeniosła sobie postać z innego forum (karty nie czytałam, ale zakładam, że nie została przesadnie zmieniona - wszystko jedno zresztą). Nie znam Morsmordre, nie gram tam i nie zagram, ale tak tylko mówię, że jeśli przenoszenie postaci jest na tym forum postrzegane jako coś złego, to... no, bardzo niedobrze. :)
[Profil]
 
   Podziel się na:  
subakugram na
morsach ♥

o sobie
morsami ♥


Wysłany: 2015-07-17, 20:28   

Nienienie, to jak najbardziej nie z tego względu!
Postać, jak mówiłam, była całkowicie wyrwana z kontekstu fabuły. Nie odnosiła się do obecnej sytuacji w świecie czarodziejów, wspominała o rzeczach, które się jeszcze nie wydarzyły lub nawet nie wydarzą - wskazywała na całkowity brak wiedzy na temat realiów, więc wynika z tego, że użytkownik nawet nie zapoznał się z podstawowymi tematami. </3

Dziewczyny, owszem, przeniosły postaci z innych for, ale napisały karty całkowicie od nowa z uwzględnieniem fabuły forum.
[Profil]
  [prezentacja] [warsztat graficzny]
   Podziel się na:  
sorensisgram na
Berrylane

o sobie
Gdy cię nie widzę, nie wzdycham


Wysłany: 2015-07-18, 01:20   

Albo gramy na innym forum i siedzimy na innych cb, albo zwyczajnie kłamiesz. Nie moja sprawa, czy wynika to z emocji wywołanych daną sytuacją, czy po prostu chcesz celowo zaszkodzić forum, sama sobie to oceń. Ja oceniam Twoją wypowiedź po tym, co sam wiem - z jednej strony piszesz, że byłaś olewana, z drugiej ja pamiętam, że sam z Tobą rozmawiałem na cb i jak Ev odpowiadała na Twoje pytania.

Trzeba naprawdę być naiwnym, żeby sądzić, że na forum w momencie startu nie będzie żadnych grupek. Oczywiście, że będą - bo wiele osób przyszło tu całymi stadami z innych for, znają się od miesięcy/lat, razem czekali na Morsa i razem rozpoczynają rozgrywkę. Te powiązania powstały jeszcze przed startem forum i doskonale to widać już teraz, gdy się czyta niektóre karty albo przegląda założone relacje. A skoro są grupki znające się jeszcze przed startem forum, to równie oczywistym jest, że te grupki będą się trzymały razem na cb. To jest normalne i niezależne od administracji. I to potrwa - dzień, dwa, tydzień, dopóki zarejestrowani gracze się dokładniej nie poznają i nie "obgadają" na cb.

Na cb idą jednocześnie dwa albo trzy wątki, ludzie rozmawiają między sobą, czasem jedni nawet nie zwracają uwagi na to, co piszą w danej chwili inni, bo są zainteresowani tylko tematem, który ich bezpośrednio dotyczy. Serio oczekujesz, że ktoś nagle przerwie swoją rozmowę na interesujący go temat i wypowie się na inny, o którym 1) nie ma zielonego pojęcia 2) nie chce rozmawiać 3) nie ma nic do powiedzenia, bo w przeciwnym razie zostanie oskarżony o bycie w kółeczku adoracji? Jeśli pojawiłby się nowy, ciekawy wątek albo czyjaś wypowiedź do już istniejącego byłaby warta odpowiedzi - jestem pewien, że nie pozostałoby to bez echa.

Nie udzielam się na cb non stop, ale czytam, co się na nim dzieje i zaglądam w archiwum, żeby sprawdzić, co się działo. A dzieje się to, że wchodząca na czat osoba, która się przywita - zostanie przywitana. Czasem z opóźnieniem, czasem się zdarzy, że w natłoku wiadomości takie "hej" zniknie szybko z okienka i zostanie przeoczone. Jeśli chce, włącza się do istniejących wątków, czasem padnie też zwykłe "co tam". Z tego co widzę - siedząc na forum od samego otwarcia i udzielając się w miarę możliwości na cb - nikt poza Tobą nie miał żadnego problemu z jakimiś kółkami adoracji i nikt nie wyszedł z cb z fochem na całą administrację i paskudne forum.

Zadawałaś pytania i na cb i na te pytania została Ci udzielona odpowiedź albo przez obecnych adminów, albo innych użytkowników (ba, raz nawet mi się udało odpowiedzieć). Osobiście jestem pełen podziwu dla adminek, że czasami odpowiadają na pytania, na które odpowiedziały dosłownie minutę wcześniej. Nie widziałem sytuacji, w której ktoś olałby twoje pytanie na cb albo ochrzanił publicznie za kartę albo jakąś wypowiedź. Ja uwagi do swojej KP dostałem na PW, co uważam za bardzo fajny gest, bo wyliczanie błędów ortograficznych, literówek, błędów merytorycznych czy logicznych pod KP, co jest standardem na niektórych forach (gdzie administracja w tych wyliczeniach zresztą też często popełnia błędy) w taki publiczny sposób może podkopać usera i zniechęcić go do gry. Nie sądzę, by w Twoim wypadku admini zmienili zdanie i litanię błędów wkleili w forum, temat z KP ich w każdym razie nie zawiera.


W kwestii przenoszenia kart czym innym jest skopiowanie KP z forum w realiach XXI wieku i wrzucenie jej żywcem na forum w realiach XX wieku (nie mówiąc o KP z zupełnie innej tematyki) z jakimiś małymi poprawkami, a czym innym skopiowanie rysu psychologicznego postaci już istniejącej, wizerunku, wyglądu, może w pewnej części nawet historii i przeniesienie jej na nowe forum. Czasem takie kopiowanie nie jest możliwe, bo realia forów różnią się zbyt mocno i po poprawkach, cięciach i modyfikacjach wychodzi postać przerysowana albo wręcz alogiczna.
[Profil]
 
   Podziel się na:  
Babkagram na
nigdzie, hihi

o sobie
lepię pierogi

jestem!


Wysłany: 2015-07-18, 01:23   

A ja powiem, że mi się podoba. Wszystko ładnie opisane, przejrzyste i super wygląd, co propsuję.
Do rzeczy, bo widzę tu jakieś spięcia. Ja nie poczułam się olana. Administracja odpowiadała ładnie na moje pytania, a czasem potrafię ich mieć od groma! Nie ma co chwalić dnia przed zachodem słońca, ale ja jestem jak najbardziej na tak. Nawet to forumpolish, którego nie ogarniam za chiny ludowe, mnie nie zraziło! Napisałam ładnie KP, a pani administratorka posłużyła ładnie dobrą radą <3
I żeby wiadomo było kto pisze, bo ja się nie ukrywam to z tej strony Melanie Royce :D :hug3:
[Profil]
    [prezentacja] [warsztat graficzny]
   Podziel się na:  
krysiao sobie
-


Wysłany: 2015-07-19, 16:28   

Ja, tak samo jak ogieni, nie znam nikogo na tym forum prócz niej, a zadawałam pytania na czat boksie i administracja odpowiadała mi od razu <3 (POZDRAWIAM ZWŁASZCZA CAESARA, LOFKI). W żaden sposób nikt mnie nie zignorował zarówno z userów jak i administracji. Szkoda tylko, że nie widać na czat boksie, kto jest akurat zalogowany. Czasem chciałabym coś do kogoś napisać, niekoniecznie w próżnię, ale nie mam zielonego pojęcia, czy ta osoba, pomimo tego, że jest obecna w zalogowanych, jest również obecna na cb. Chociaż to już moje osobiste preferencje oraz przyzwyczajenia.
[Profil]
  [prezentacja] [warsztat graficzny]
   Podziel się na:  
Cassiegram na
morsmordre

o sobie
jestem sobie


Wysłany: 2015-07-19, 17:22   

Co do listy, widziałam propozycję na czacie, ale ze względu na to, że mamy na czacie automatyczne logowanie, lista nie pomogłaby Ci niestety w tym, o czym piszesz. Są na niej po prostu widoczni wszyscy aktualnie zalogowani na forum (za wyjątkiem tych, którzy dłuższy czas nie odświeżali strony - ale i to nie zawsze), a to nie daje gwarancji, że w ogóle zerkają na czat. Początkowo była i niestety wyglądała jak sztuczne wydłużenie listy zalogowanych, bo po prostu dublowała wszystkie nicki :c


Dziękujemy wszystkim za miłe słowa, bardzo się cieszymy, że dobrze się u nas czujecie i mamy nadzieję, że tak już zostanie <3
[Profil] [WWW]
 
   Podziel się na:  
krysiao sobie
-


Wysłany: 2015-07-19, 18:05   

Wiem, wiem, widziałam tę listę. Chodziło mi o nieautomatyczne logowania, co jest chyba domyślne dla forumotion, ale jak już wspomniałam - to kwestia wyłącznie przyzwyczajenia. Po prostu zdziwiłam się na widok tego czatboksu, ponieważ chodząc po różnych forach po ulubionym forumpolish, nie natknęłam się na automatyczne logowania.

ach, i ps macie tam naprawdę super opisy wszystkiego. nie da się zgubić, jeśli chodzi o wejście w realia ♥
[Profil]
  [prezentacja] [warsztat graficzny]
   Podziel się na:  
shadowgram na
Alasce, TX

o sobie
nie pomogę


Wysłany: 2015-08-15, 14:22   

Zapowiedź i opis forum szalenie mnie zaciekawiły, a po otwarciu zastałam pięknie dopracowane forum, wszystko było elegancko opisane, administracja i użytkownicy pomocni, więc postanowiłam spróbować.
Na czat niespecjalnie mogłam się wbić, ale tak, jak napisała Sorensis, brałam pod uwagę, że na Morsa przybyły grupki znajomych i nie oczekiwałam cudów po pierwszych dniach. Ale minął miesiąc, a ja jestem sfrustrowana tym, co zaczęłam zauważać. Przykro mi to pisać, bo choć od strony fabularnej forum nie ma chyba ani jednej skazy, moim zdaniem kolesiostwo ma się tam całkiem dobrze.
Największym minusem jest sprawdzanie kart, a raczej tempo i fakt, że jeśli nie jesteś znajomym/znajomą administracji, możesz sobie czekać i czekać. Regulaminowe 48 godzin to i tak sporo, jak na pięcioro sprawdzających, ale pewnie nie byłoby problemu, gdyby nie fakt, że o akcepcie nie decyduje kolejność oddania karty, niestety. Nie mówię tu o przypadkach, w których administracja wysyła uwagi na PW, ale na własnej skórze przekonałam się o tym faworyzowaniu. Mija 40 godzina oczekiwania, ja wciąż czekam na jakiekolwiek PW, a w międzyczasie zaakceptowane zostają karty dodane przez kilkudziesięcioma minutami. Po chwili okazuje się, że to bliskie znajome adminek, które otrzymują pierwszeństwo bo... tak? Pewnie zagryzłabym zęby i milczała dalej, gdyby nie fakt, że za rzucenie uwagi na czacie automatycznie zbiera się mały lincz (w postaci ironii i mało zabawnych uwag) za to, że ośmieliło się upomnieć/wypomnieć.
Czy Mistrz Gry bardziej sprzyja znajomym, ciężko mi to stwierdzić, bo MG jest raczej kilkoro, ale skoro zasady są ujednolicone, nie powinno być od nich odstępów. Skoro jeden użytkownik został upomniany za wykonanie dwóch akcji w swoim poście, w wyniku czego anulowano drugą, czemu inny nie dostaje upomnienia, a MG pisze wręcz, że 'w sumie nie można, ale nic się nie stało'? Ach, no tak, znajomości.
Nie jestem odosobniona w swoich spostrzeżeniach, ale nie zamierzam tutaj wszczynać buntu, nie chcę zarzucać się nickami. Jestem po prostu trochę wkurzona, bo przez coś takiego ciężko mi się odnaleźć na forum, którego fabuła strasznie wciąga. Nie mówię, że każdy jeden członek administracji jest stronniczy, ale skoro sugestie na forum nie działają, postanowiłam to zamieścić w swojej ocenie na Edenie.
Z Morsów nie rezygnuję, bo gra mi się tam dobrze, mam tylko nadzieję, że wyżej wspomniany przeze mnie problem nie urośnie do rangi dramy.
Pozdrawiam serdecznie i życzę długiej żywotności na scenie pbfowej!
[Profil]
  [prezentacja] [warsztat graficzny]
   Podziel się na:  
Cassiegram na
morsmordre

o sobie
jestem sobie


Wysłany: 2015-08-15, 18:31   

Szkoda, że nie przekazałaś swoich uwag nam - nie mam pojęcia, która z kart leży tak długo, ale fakt, że inne są akceptowane szybciej, nie jest kwestią znajomości. Po prostu mamy do nich kolejkę - każda karta wędruje do innego administratora, dzięki czemu nie toniemy w tych kartach po nosy, a robota jest rozłożona równomiernie. Wiadomo, że każdy ma czas o innej porze dnia, dlatego czasem karty wrzucone później są akceptowane wcześniej. Napisz mi pw na Morsie, rozwiążemy ten problem i przyśpieszymy Twoją akceptację :)

Mistrz gry zwrócił uwagę zamiast anulować akcję jedynie podczas gry, w której nie było pojedynku, a dodatkowym zaklęciem było niezbyt zagrażające zaklęcie sprzątające - MG nieco luźniej podchodzi do tematu podczas pierwszych rozgrywek z tego względu, że gracze muszą najpierw przyswoić sobie zasady gry i różne błędy traktujemy łagodniej :) Szeptem dodam, że MG, o którym piszesz, nie znała wcześniej osoby, która rzuciła wspomniane dwa zaklęcia (właściwie - mało kogo znała). Zarzut jest poważny, będziemy więc wdzięczne za zwrócenie uwagi wprost i konkretnie, by na przyszłość móc wyeliminować u naszych graczy takie chyba jednak nie do końca sprawiedliwe wrażenie.

Przykro mi, jeśli odniosłaś wrażenie, że ktoś Cię linczuje za zwrócenie uwagi. Ze swojej strony zawsze za takie dziękuje i nie zaobserwowałam innego zachowania u reszty dziewczyn - zwróć nam następnym razem uwagę na taką sytuację od razu, teraz zapewne trudno będzie dojść do tego, o jaką sytuację konkretnie chodziło. Jeśli jesteś w stanie ją przedstawić, napisz koniecznie - tutaj lub na Morsie przez pw, jak Ci wygodniej.

Niestety nie mamy wpływu na to, że na czacie tworzą się grupki - tak już funkcjonują ludzie. Ja w sumie też nikogo z tych grupek przed otwarciem morsa nie znałam. Staramy się tworzyć eventy w taki sposób, żeby jak najbardziej integrowały naszych graczy.
[Profil] [WWW]
 
   Podziel się na:  
Zły żółw
Wysłany: 2015-08-15, 18:36   

shadow napisał/a:
Czy Mistrz Gry bardziej sprzyja znajomym, ciężko mi to stwierdzić, bo MG jest raczej kilkoro, ale skoro zasady są ujednolicone, nie powinno być od nich odstępów. Skoro jeden użytkownik został upomniany za wykonanie dwóch akcji w swoim poście, w wyniku czego anulowano drugą, czemu inny nie dostaje upomnienia, a MG pisze wręcz, że 'w sumie nie można, ale nic się nie stało'? Ach, no tak, znajomości


To mi nie została cofnięta akcja. Trochę się zagalopowałam i nie widziałabym problemu, gdyby MG mi to cofnęła. Ba, nie miałabym nic do gadania. Nie wiem, dlaczego tego nie zrobiła, ale gwarantuję Ci, że to nie przez znajomości, bo jestem dla tej adminki taka sama jak reszta userów. Nie poznałyśmy się przed otwarciem Morsa, a nasz jedyny kontakt to wymiana kilku PW przy uzgadnianiu KP innej mojej postaci (dziecka), której nie dostałam tak z pocałowaniem ręki, bo dopisałam cały akapit, żeby móc otrzymać akcept. Proponuję zapoznać się z wersją samych zainteresowanych przed dawaniem przykładów kolesiostwa, które mijają się z prawdą.
Pozdrawiam :]
[Profil]
  [prezentacja] [warsztat graficzny]
   Podziel się na:  
Jordanagram na
grizzly lane

o sobie
z różnymi rzeczami na pw/gg


Wysłany: 2015-08-15, 18:49   

Shadow napisała, jak zauważyła coś ze swojej strony. Dostała odpowiedź od Cassie, teraz i wytłumaczenie sytuacji od ciebie, Zły Żółw. Właśnie zapoznałaś ją ze swoją kontrwersją, więc ostatnie zdanie przed 'pozdrawiam' było zbędne.

Na morsach byłam chwilę. Macie super opisy, klimat i w ogóle. Ale nie dla mnie, więc nie zostałam. Za dużo do ogarniania :lol: Niemniej jednak służy to wykreowanemu światu, więc tylko tak dalej! Trzymam za was kciuki.
_________________

His mind was a library and I wanted to read all the books.[Profil]
  [prezentacja] [warsztat graficzny]
   Podziel się na:  
Wyświetl posty z ostatnich:   
[ ODPOWIEDZ ]
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
wxv.pl - załóż forum dyskusyjne za darmoTa strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Zapoznaj się również z nasza Polityka Prywatnosci

  
ROZUMIEM