Eden Strona Główna
Poprzedni temat «» Następny temat
warrior cats
Autor Wiadomość
wolpertingergram na
artemida

o sobie
milczący gbur.

Wysłany: 2017-06-28, 13:54   warrior cats

WOJOWNIK ODRZUCA WYGODNE ŻYCIE PIESZCZOSZKAZapraszamy do podzielenia się swoimi uwagami na temat forum!

w a r r i o r c a t s ☆゚. * ・ 。゚ r e k l a m a
[Profil]
  [prezentacja]
   Podziel się na:  
ZjawaWysłany: 2017-12-11, 18:17   

Forum jest zadbane i odpicowane graficznie, za co wielki plus. Fabuła jest ciekawa i toczy się w miarę płynnie, zastoje zdarzają się stosunkowo rzadko. Ceremonie, eventy oraz konkursy również są plusem. Niestety głównym problemem tego forum są nawet nie tyle admini znikający w momencie rozpoczęcia się ewentualnego "shitstormu", a jadowici użytkownicy, którzy zmieszają Cię z błotem i gównem na dzień dobry, jeżeli nie spodoba im się imię Twojej postaci (a to akurat najmniejszy powód). Osoby udzielające się na chatboxie wydają się miłe i otwarte. Nic bardziej mylnego. Tworzą one zamkniętą społeczność i z radością będą Cię ignorować tak długo, aż albo sobie darujesz, albo wywołasz awanturę. Możesz witać się nawet i 5 razy - na 30 osób online cud jeśli odpisze Ci chociaż jedna. Forum jest tylko do pisania fabularnego, gdyż o nawiązaniu jakichkolwiek nowych znajomości nie masz co liczyć.

Ponadto bardzo często nawet nie tyle administratorzy, co zwykli userzy, czepiają się nieistotnych pierdół, które przeszkadzają tylko i wyłącznie im. "Admin pozwolił Ci na delikatną zmianę wyglądu adoptowanej postaci? Nie szkodzi. Ja Ci nie pozwalam. Więc wypieprzaj zmieniać kp i avatar, albo opuść forum". Wygląda to mniej więcej właśnie tak, zaś admin udzielający zgody milczy zawstydzony i udaje, że go nie ma. Genetyka postaci ma większe znaczenie niż cokolwiek innego, ośmieliłbym się stwierdzić, iż ociera się niemal o fanatyzm. Rozumiem że trzeba pilnować aby z dwóch czarnych kotów nie powstał rosyjski niebieski, aczkolwiek tworzenie krzyżówek genetycznych dla długości oraz futra, a nawet koloru oczu, są przesadą. Nie na tym bądź co bądź polega pbf.

Widać również, które osoby są faworyzowane. Przykładowo pojedynczy kot jest w stanie zabić samotnie lisa, tymczasem 4 inne koty nie mają najmniejszej szansy w starciu z psem i zostają rozszarpane na strzępy. Widać że coś jest mocno nie w porządku. Co najciekawsze najczęściej faworyzowanymi osobami okazują się te, które najgłośniej szczekają podczas tzw "gównoburz, dram" i ostrych spin. To zasługuje niemal na osobny wątek, gdyż wyżej wymienione zjawiska występują w częstotliwości mniej więcej raz na 4/6 dni. Gracze kłócą się, obrzucają ironią, sarkazmem a także podgryzają się wzajemnie niemal bez przerwy.

Co zaś do wladz forum... Admini zaniedbują swoje prace. Kp wiszą nie raz nawet 2 tygodnie, prośby o multikonta są często ignorowane (nawet na pw), zatwierdzenie awansów również leżą tak długo, aż w końcu trzeba się odezwać na chacie i prosić się o zaakceptowanie powyższych. Jak wyżej wspomniałem, unikają również konfliktów. Niekiedy mam wrażenie, iż boją się tych, którzy za większość kłótni odpowiadają (a są takie osoby).

Nie wspomnę nawet o hipokryzji. Przykładowo niedawno na forum przyszła nowa użytkowniczka o nicku Tęczowa Gwiazda, za co z miejsca została obrzucona gównem i poczęstowana prowokacją na chacie "hej! Które stado będzie miało nieszczęście Cię gościć?" "wtf usuńcie to gówno". Admini, mimo iż byli obecni, nie zareagowali w żaden sposób. Niespełna dwa tygodnie później pojawiła się kolejna Tęcza (multikonto), która nie spotkala się ze słowem krytyki.
Moją oceną - forum jest tylko i wylącznie do pisania fabularnego, gdyż żeby zawrzeć z kimkolwiek jakąś znajomość, trzeba popisać się arogancją dorównującą tamtym użytkownikom oraz odpowiednim chamstwem i sarkazmem. Forum jest bardzo zadbane pod względem kosmetycznym i imponujące z zewnątrz, lecz zgniłe od środka.
[Profil]
 
   Podziel się na:  
Avenity
Wysłany: 2018-01-03, 22:11   

Właściwie to nie wiem, skąd wzięła się powyższa opinia, wydaje mi się być nieco krzywdząca - gdy tylko zarejestrowałam się na forum i przywitałam się na czacie, zostałam powitana w naprawdę niezwykle miły i ciepły sposób. Przyznaję, że właściwie to kompletnie nie spodziewałam się aż takiego przyjęcia - nowe fora i społeczności zawsze w jakiś sposób mnie przytłaczają, zatem i tutaj miałam pewne wahania przed dołączeniem (zwłaszcza, że Warrior Cats istnieje już bardzo długo i ma dość sporą liczbę użytkowników). W praktyce okazało się, że większość aktywnych userów niemal natychmiast odpowiedziała na moje powitanie, zaczęła ze mną rozmawiać, chwalić mój nick; jedna osoba nawet napisała do mnie prywatną wiadomość z informacją, że w każdej chwili mogę do niej napisać o jakieś porady w związku z odnalezieniem się na forum. Podsumowując - społeczność WC (cóż, dość niefortunny skrót) wywołała na mnie naprawdę dobre wrażenie i z pewnością poleciłabym to forum pod tym względem (a jestem całkowicie nowym userem, nie posiadam jakichkolwiek większych koligacji ze starszymi użytkownikami).

Wygląd forum jest schludny, prosty, minimalistyczny - taki, jaki lubię najbardziej. Jedyną rzeczą, do której mogłabym się doczepić, to umieszczenie opisu wyglądu bohatera nad treścią postów, ale to tylko drobny szczegół, do którego można się szybko przyzwyczaić. Dużym plusem jest możliwość zmiany stylu na taki, jaki najbardziej nam odpowiada.

ABC poraża - widać, że postarano się przy tworzeniu zaplecza fabularnego forum, które dopracowane jest w najdrobniejszych szczegółach. PBF oparty jest o serię książek i zdecydowanie zachowuje ich klimat - widać to chociażby po dbałości o imiona postaci czy realizm sam w sobie. Mój szczególny zachwyt wzbudził temat z genetyką oraz to, jak dużą uwagę zwraca się na geny w nowym miocie (to, czy odgrywany przez nas kotek może być czarny, biały, rudy, krótkowłosy, długowłosy itd.). Zdecydowanie zadbano o to, aby na forum panował realizm.

Ze swojej strony polecam. :okejka:
[Profil]
 
   Podziel się na:  
Cisowy Jar


gram na
artemida

o sobie
ja xD

Wysłany: 2018-01-03, 22:12   

Po przeczytaniu powyższej opinii należącej do Zjawy, po prostu się załamałam. Nie, nie. To wszystko, co jest na górze, to zwykłe kłamstwo. A teraz przejdźmy do tego, co naprawdę na forum się dzieje.

Zaczniemy od szaty graficznej - jest naprawdę ładnie zrobiona, znaczki bardzo się przypasowują do reszty. Mamy motywy na każdą porę roku jak i na każdy nastrój - można sobie go zmienić, kiedy nam się tylko spodoba. Duży plus, chociaż nie mamy jakichś profesjonalnych CSS z pięknymi kodami i nowoczesnym wyglądem, ale to właśnie nas wyróżnia i sprawia, że forum wygląda ładnie! :hug:

Gra - bardzo podoba mi się granie moimi dwoma postaciami. Można mieć wiele sesji na raz, tylko gorzej, jak ci się nie chce na nie odpisać. Huh.
Mimo, że czasami czasoprzestrzeń i wszelka logika umiera i rozpada się na malutkie kawałeczki, próbujemy tego unikać i nawet nam się udaje. Rzadko kiedy zdarzają się użytkownicy, którzy nie posługują się ładną polszczyzną - znam może dwa takie przypadki, a cała reszta forum pisze pięknie, nieraz poetycko. Jak dla mnie długość postu nie ma znaczenia - jedynie treść. Moje może nie są wybitne, ale czerpię radość z pisania ich i mam nadzieję, że dalej tak pozostanie.

Użytkownicy - na pewno są mili i pomocni. Gdy się o coś pytasz na czacie, ładnie odpowiadają i służą pomocą, a jedynie raz na ruski rok widzę jakąś spinę. Można tam się naprawdę dobrze bawić i wygłupiać na shoutboxie - cerki pasterki, gadanie o zupełnie niezwiązanych z tematem rzeczach poprawiło mi humor nie raz. :)


Forum daję ocenę 9.7/10 - jest świetne, chociaż są czasami pewne problemy. Polecam serdecznie :D
[Profil]
 
   Podziel się na:  
Shijoruo sobie
Stara wyga zwierzęcych PBF'ów, uzależniona od kawy i ścieżek dźwiękowych. Mizantrop. Introwertyk.

Wysłany: 2018-01-04, 08:09   

Mi się obiło o uszy, że są znaczne problemy z mechaniką oraz MG. Krytyki zadające 0 obrażeń (???), nierówność w przydzielaniu punktów doświadczenia, faworyzacja oraz ignorancja administratorów na pytania i propozycje. Pomimo dobrych opinii Hidney i Cis chyba nie dołączyłabym do Artemidy.
Forum mogło by być najgorsze, mieć najgorszych użytkowników i najgorszą fabułę, ale fakt, że użytkownicy skarżą się na narrację MG, prowadzenie polowań oraz walk, a także administrację odstrasza mnie już na początku. Wiem, że nauka i rozwój postaci trwa długo - wolałabym uniknąć sytuacji, kiedy wkładam serce w postać, aby została zabita w nierównej walce między mną, a taką "przyjaciółką Mistrza Gry".
Choć szczerze wierzę, że osoby bardziej zainteresowane rozgrywką między graczami, niżeli z MG, mogą czerpać radość z grania kotem.
Co do obiektywnej oceny - nie będę się tu rozpisywać. Nie znam forum osobiście i nie chcę wprowadzać nikogo w błąd, aczkolwiek warto zrobić dokładne rozeznanie pośród graczy (nie tylko pośród tych aktywnych na SB), nim rozpocznie się grę. Z tego co widzę głosy są podzielone - o czymś to świadczy.
[Profil]
   
   Podziel się na:  
Saga Christal


gram na
Aktualnie na zadnym.

o sobie
-

Wysłany: 2018-01-04, 13:20   

Hm, wszystkie negatywne opinie na temat mistrzów gry biorą się z samego systemu, którego ktoś nie zrozumiał oraz faktu, że akurat tak się złożyło, że ktoś przegrał walkę albo zginął z ręki postaci "przyjaciółki mistrza gry". Zdarza się. Mimo wszystko w walce biorą udział kości, co wprowadza losowosc, a jeśli ktoś czuje się niesprawiedliwie potraktowany, to wystarczy poprosić mistrza gry o zapis rzutów. Nigdy się nie zdarzyło, aby którykolwiek mg miał problem i nie mógł czegoś takiego udowodnić. Wydaje mi się, że ktoś po prostu dorabia sobie fantastyczną opinie, bo źle poprowadził postać i mu umarła, trafiając na dużo silniejszego przeciwnika - nieważne, czy innego kota, czy tego wymienionego w spisie. Ciekawostka: przydzielone doświadczenia z polowań również jest regulowane przez system i najwyraźniej skoro ktoś dostał mało, to polowanie przyszło mu zbyt łatwo.

Co do krytyków za zero i ujemnych, wykonywany jest rzut na celność, owszem, ale nie jest to jedyna rzecz, która faktycznie wpływa na obrażenia. Jeśli przeciwnik jest dużo szybszy i zreczniejszy, to słabsza postać mimo udanego/krytyka nie trafia. Ma głównie za mało siły, żeby w ogóle drasnac tak szybką postać/przeciwnika.

Także... nierówna walka nie wynika z tego, że to postać przyjaciółki mg, a zwyczajnie z tego, że dochodzi do starcia postaci z pierwszym poziomem z postacią z dużo wyższym, która ma adekwatny do tego staż na forum.

Wolę nie komentować wypowiedzi Zjawy, bo takiego przeklamania dawno nie widziałam :V. Osobiście polecam grę na artemidzie. Jest to pierwsze forum, na którym jestem dłużej niż pół roku (pewnie dlatego, że po tym czasie nie padło i nie ma zamiaru umierać), świetnie mi się tutaj pisze i spotkałam naprawdę przesympatycznych ludzi (jak i również tych mniej, ale przecież nie musimy się ze wszystkimi lubić). Mogę narzekać jedynie na stylistykę, milion stylów i sam silnik. Forum wygląda, jakby utknelo w 2012r. a od tamtej pory... wiele się zmieniło. Podobnie jak wyżej napisano, mnie również urzekło to podejście do genetyki i właśnie z tego powodu dolaczylam do forum. Nie można tu zmienić koloru sierści swojej postaci wrzucając kamykow do umywalki, co zdarzyło mi się już oglądać, a na dodatek faktycznie zasady genetyki są przestrzegane, choć istnieją pewne odstępstwa przy pochodzeniu do recesywnych genów czy samej bieli u kotów. Szanuję też fakt, że nie można sobie na raz utworzyć piętnastu kont - limit multi i odpowiednie progi to strzał w dziesiątkę.
[Profil]
  [prezentacja] [warsztat graficzny]
   Podziel się na:  
Shijoruo sobie
Stara wyga zwierzęcych PBF'ów, uzależniona od kawy i ścieżek dźwiękowych. Mizantrop. Introwertyk.

Wysłany: 2018-01-04, 14:37   

Akurat wygląd forum mi się bardzo podoba, nawet jeśli utknął w "2012" :lol: (chyba z racji na to, że jest prosty i nie lubię kupy kodów, zmieniających wszystko, włącznie z polami profilu).
Być może zerknę kiedyś i zagłębię się w Artemidę, dając jej "drugą szansę" i wtedy opiszę swoje zdanie.

Słyszałam także, że już było poruszenie z racji na mój komentarz, bo nie gram a oceniam: nie oceniam, napisałam to, co usłyszałam, dodając, że takie komentarze przesyłane przez 'pocztę pantofelkową' mnie zniechęciły do wejścia głębiej w temat kotów.
[Profil]
   
   Podziel się na:  
Otoczakgram na
Arcia :3

Wysłany: 2018-01-06, 19:55   

No dobra. Do napisania tej recenzji zbierałam się naprawdę długo, ale uznałam, że jak będę to odkładać jeszcze bardziej, to nigdy się do tego nie zabiorę.

W kwestii wyglądu zgodzę się z Sagą - forum nie ma jakiejś tam niesamowitej szaty graficznej, jest dość minimalistycznie. Z początku mnie to nieco odpychało, ale gdy już się na nim zarejestrowałam fakt, że artemida jest porządnie zrobionym forum ( inaczej nie żyłaby już niemalże DZIESIĘĆ lat ) pod względem mechaniki całkowicie to przyćmił. Przyzwyczaiłam się do tego, ba, wygląd arci zaczął mi się podobać! Dodatkowym plusem jest fakt, że dzięki temu forum nie ładuje się długo z powodu grafiki zajmującej milion pikseli kwadratowych. Nie szata jest jednak najważniejsza na forum, co widać po tym, jak wiele nowych, pięknie wyglądających pbfów pada po tygodniu albo miesiącu. Powtórzę: Kotki istnieją już prawie dziesięć lat.
Drugą sprawą jest atmosfera - gracze są pomocni, często oferują pomoc nowym w ogarnięciu forum/znalezieniu avków etc. Owszem, zdarzają się czasem jakieś drobne nieporozumienia, ale takie istnieją wszędzie. Biorąc pod uwagę ilość grających użytkowników i odmienność charakterów uważam to za całkiem normalne i nieuniknione.
To, co mi się na artemidzie bardzo podoba, to system rozwoju postaci i realizm z tym związany. Kocięta i starszyzna mają obniżone statystyki ze względu na swój wiek ( aczkolwiek nadal mogą je rozwijać ), a postać poprzez aktywną grę i polowania/walki i inne tego typu czynności ma możliwość rozwijania swojej siły, szybkości, zręczności i wytrzymałości. Oznacza to tym samym, że im więcej pracy ktoś włoży w swoją postać, tym większe są jej szanse na przeżycie podczas walk, co jest raczej dość dobrze uzasadnione. Osobnik z szóstym poziomem może sobie zabić i lisa, natomiast postacie na poziomie pierwszym zapewne zginą podczas takowej potyczki. Podczas starć zachowany jest realizm - kociak nie pokona najsilniejszej wojowniczki w lesie ani rysia, za to ryś może zabić nawet dobrze wytrenowanego wojownika. Oczywiście, ma to też swoje konsekwencje - przegrana postać może umrzeć... I nie ma możliwości wskrzeszenia jej poprzez wrzucenie kotka do magicznego jeziorka czy ścieków. To sprawia, że gracze związują się ze swoimi postaciami i, cóż, nie porywają się na rzeczy niemożliwe, na przykład próbę zabicia dzika nowo narodzonym kocięciem. Kości są bezlitosne, a gracze mogą poprosić MG o wgląd w wyniki rzutów, co jest moim zdaniem sprawą raczej normalną. Po śmierci postaci zawsze można grać nią jako osobnikiem z Gwiezdnego Klanu/Miejsca Gdzie Brak Gwiazd, czyli czymś w rodzaju ducha. Wbrew pozorom odgrywają one całkiem sporą rolę, czego przykładem jest kotka, która całkiem niedawno kazała klanom wynosić się z ich obecnych terenów, mówiąc, że wkrótce zrobi się niebezpiecznie... Przez co teraz wszystkie klany szykują się do wymarszu. Wracając jednak do walk i tym podobnych - lubię także to, że podczas walki brane jest pod uwagę zmęczenie postaci, fakt, że krwawi, co odejmuje jej określoną ilość hp, a także jej obrażenia - postać ze złamaną łapą nie ma możliwości wesołego podskakiwania sobie i robienia jakichś piruetów, co jest uwzględnione w statystykach. I kolejna rzecz - nie ne biorą się one z nikąd, czyli z jakichś gwiazdek i tym podobnych. Statystyki zależne od rangi byłyby moim zdaniem głupotą, a jednak taka sytuacja występuje na niektórych forach ( przez co, gdy postać była zdegradowana, nagle w magiczny sposób traciła swoją niezwykłą siłę itd. ), nie mówiąc już o tym, że w różnych stadach wymagania na awans były różne. Na wojownikach nie ma takiego problemu - czy to kot z rzeki, wichru, gromu, cienia, czy też pieszczoch albo samotnik, każdy może stawać się silniejszy, jeśli tylko jego gracz włoży w niego swój czas i chęci.
Kolejną sprawą jest poziom forum - większość graczy umie pisać, a ci, którzy radzą sobie z tym nieco gorzej... Cóż, miło jest patrzeć, jak poprawiają swoje umiejętności poprzez aktywną rozgrywkę :3
I jeszcze jeden plus, czyli pięcie się postaci po szczeblach kariery. Grę zaczyna się jako kociak ( chyba, że adoptuje się postać nieco starszą, będącą terminatorem ), potem rozpoczyna się trening, bez którego skończenia nie da się otrzymać rangi wojownika. Z kolei kot wybrany na zastępcę powinien wytrenować minimum jednego terminatora... Przywódcą zazwyczaj zostaje właśnie jego zastępca.
No i, oczywiście, podejście do genetyki, które z pewnością jest sprawą na forach wyjątkową. Czasem na swoje wymarzone umaszczenie trzeba poczekać ( co robiłam chociażby ja - i przyznam szczerze, że opłacało mi się trochę poczekać na rozpoczęcie gry, bo jestem na artemidzie od czerwca... I bawię się świetnie ), ale... Moim zdaniem fakt, że chociażby z dwóch kremowych kotów bez pręgowania nie urodzi się pręgowany szylkret, tworzy całkiem ciekawy klimat. Dochodzi do tego jeszcze fakt, że postać nie bierze się na forum z nikąd - pochodzi od miotów postaci NPC bądź też miotów postaci odgrywanych, dzięki czemu na samym starcie mamy w klanie kuzynów, ciotki, starsze/młodsze rodzeństwo etc., plus nieco urozmaica grę, gdy chociażby nasza postać wmieszana jest w sytuację, w której jej rodzice są z różnych klanów lub gdy musi znosić nieprzyjemne spojrzenia NPC, który był poprzednim partnerem/partnerką ich rodzica.
I ostatnie - multikonta. Na otrzymanie zgody na każde z nich są określone wymagania, co uniemożliwia założenie miliona kont przez jednego gracza - kont, które byłyby przez niego później zaniedbywane, bo przecież nikt nie jest w stanie ogarnąć ich w jakichś niesamowitych ilościach. Kiedy patrzycie na artemidę i na mnóstwo kont aktywnych w ciągu ostatnich 24 godzin, macie gwarancję, że nie należą one do dwóch albo trzech graczy, którzy je sobie pozakładały, żeby ilość użytkowników wyglądała lepiej w oczach odwiedzających stronę.
Podsumowując - szata graficzna forum może i nie porywa, za to ma ono świetną atmosferę ( jest bardzo klimatyczne! ), zachowuje realizm i pozwala się zżyć z własną postacią oraz wczuć się w nią ( na co zapewne ryzyko śmierci podczas walk i polowań zdecydowanie wpływa ). Grałam na wielu forach, na jednych krócej, na innych dłużej, niektóre padały, zanim gracze zdążyli napisać KP, co na "wojowniczych kotkach" się nie zdarzy - wystarczy spojrzeć na nasz staż.
Zdecydowanie polecam to forum - na pewno zostanę tu na dłużej.
[Profil]
 
   Podziel się na:  
Wyświetl posty z ostatnich:   
[ ODPOWIEDZ ]
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
wxv.pl - załóż forum dyskusyjne za darmo

administracja
Partnerzy
Masz tumblr z avatarami, bloga z kodami lub coś innego, co określa Twoją twórczość? Wyślij na pw administracji banner o wymiarach: 40x120px