Eden Strona GłównaPoprzedni temat «» Następny temat
Magiczna Kołysanka
Autor Wiadomość
crashiegram na
Magic Lullaby| Mortis| Virus| Pete

o sobie
Jestem zła.


Wysłany: 2015-03-15, 21:25   Magiczna Kołysanka


» Wejście na forum
» Reklama
[Profil] [WWW]
  [prezentacja] [warsztat graficzny]
   Podziel się na:  
Nurisiagram na
Pufiton

o sobie
-


Wysłany: 2015-04-03, 20:56   

Wśród morza internetów i PBF poświęconych serii Harry Potter istnieje Magic Lullaby - magiczne miejsce, gdzie nie trzeba chodzić na lekcje prowadzone na czacie, czy odrabiać codziennie mnóstwa zadań domowych (jak to bywa na niektórych innych PBF o tej tematyce). Co chwila dzieją się szalone rzeczy, ludzi można pokochać z miejsca, nie ma dram na cb, ani chorych relacji użytkowników, które przekładają się na grę. Co jakiś czas wpada event, a możliwość odegrania, lub spotkania postaci kanonicznej jest wspaniałym dodatkiem. Do tego lata 70-te... Czego chcieć więcej?

POLECAM :3
[Profil]
    [prezentacja] [warsztat graficzny]
   Podziel się na:  
Alexandra GraceWysłany: 2015-04-03, 21:09   

Za 5 dni minie dokładnie 6 miesięcy od kiedy trafiłam na "Kołysankę". Przygoda zaczęła się w sumie przypadkiem. Byłam w trakcie gry na innym forum w realiach "potterowskiego" świata i jeszcze jednym, które koniec końców okazało się być dosłownie nie wiadomo o czym. W tym pierwszym nie mogłam znaleźć dla siebie miejsca wśród ludzi, nie miałam z kim grać, na drugim wszystko szybko umarło. Tak więc z poczuciem dziwnego odrzucenia zaczęłam krążyć po internecie, szukając forum na którym uda mi się znaleźć własne miejsce. Czystym fartem na jednej z toplist kliknęłam w ten adres. Wybierałam z pośród kilku, bo postanowiłam wpaść w jedno miejsce. Wybór był trudny, bo każde forum proponowało mi coś innego. W końcu po zapoznaniu się z fabułą, regulaminem, poziomem postów utworzyłam konto. Początek był naprawdę miłym i niezwykłym przeżyciem. Wpadłam taka zielona z milionem pytań (jak to ja - nigdy nic nie ogarniam, takie ze mnie dziecko specjalnej troski), a userzy okazali się wspaniali dla mnie mimo tego (podziwiam, że daliście radę). Przywitali tak, że nie poczułam się takim znowu świeżakiem w strefie vipów. Wręcz przeciwnie - szybko odnalazłam się wśród ludzi. Także atmosfera jak najbardziej jest dużym plusem - wytrzymali na pytania, dziwne zachowania. Cierpliwi jak mało kto (tu również chylę czoło). Admini w adminowaniu nigdy nie ustają - to chyba dobre określenie na tę genialną grupę ludzi. Widać, że forum nie jest opuszczone, zaniedbane, czy pozostawione samopas. Twardą ręką pilnują porządku, ale w pozytywnym sensie. Akcja płynie głównie dzięki nim, bo trzymają dłoń na pulsie, by stając na rzęsach dopilnować wszystkiego. Interesujące akcje, zdarzenia i rzeczywiście to gracz wpływa na to, co się dzieje i nie przeciera się już zwyczajnych, utartych dróg. Jest sprawiedliwie, przyjemnie i z życiem, co teraz jest na żyłę złota. Takich pracusiów ze świecą szukać. Są na Magic Lullaby, więc warto wpaść. Mam same dobre odczucia związane z tym forum. Z ludźmi, którzy są naprawdę wspaniali, kontaktowi i chętni do gry, jak i z samym wymiarem prowadzenia wątków, gdzie nigdy nie jest nudno. Początkowo przerażał mnie system fasolkowy i rzucania zaklęć. Da się to jednak ogarnąć i okazuje się, że diabeł nie jest wcale taki straszny, jak go malują. Gdy popełni się błąd, gapę, czy cokolwiek innego to szybko sprawa jest rozwiązywana i nie ma przy tym zbędnych przykrości. Fabuła ma wiele do zaoferowania jaki wszystko co znajdzie się na tym forum. Gra tutaj to po prostu przyjemność w najczystszej formie i to wcale nie przesadzona opinia. Dużo się dzieje i to w wspaniałej atmosferze. Po prostu wspaniałe miejsce z którego nigdy nie chciałabym zrezygnować.

AKTUALIZACJA NA DZIEŃ 31.07.2018 r.:
W listopadzie będzie 4 rocznica mojego przybycia na Kołysankę. Szmat czasu, nie sądzicie? Cieszy mnie, że słowa, które znajdują się powyżej wciąż są aktualne wobec takiego upływu czasu. To prawie tak, jakby dorastało się na forum. W sumie to nie prawie, a dorastałam tam rzeczywiście! Tym bardziej mogę określić to miejsce, jako wyjątkowe. Patrząc na swoje początkowe posty, cóż... z chęcią wydłubałabym sobie oczy, tak w skrócie. A mimo wszystko ludzie tam, czytali je, chcieli ze mną grać, angażowali się w prowadzone sesje w których brałam udział. Obecnie też tak jest. Wiadomo, jednego dnia nas więcej, innego mniej, ale wciąż jest z kim i gdzie grać. Co więcej jest to gra naprawdę na poziomie. Czytanie niektórych sesji to prawdziwe doznanie estetyczne. Przyjemnie patrzeć na to, co się tutaj odbywa. Co więcej mechanika również rozwija się moim zdaniem na ogromny plus. Punkty doświadczenia, które uwzględniają poziom rozwoju postaci (wiek, co by jaki dorosły tak łatwo nie przegrał z jakimś małolatem), ale również oddanie gracza. Jeśli będziesz chciał się rozwijać, opłaci się to, bo zostanie rzeczywiście nagrodzone. Akcje fabularne również są ciekawe, wszystko zależy od zaangażowania. Zawsze będzie ktoś chętny do pomocy. Cieszę się, że mogę już należeć do takiego grona, które czasami coś podpowie. Z drugiej strony - pozostałam tym samym nieogarem, którym byłam i... wciąż to znoszą! Nie trzeba się martwić, że ktoś nakrzyczy, bo zawsze kiedy chce się pomocy to dostaniemy ją. Wracając jednak do samego forum. Wszystkie zdarzenia się rozbudowują. Tak samo działy, które robią się coraz pełniejsze i sensownie opisane. Widac, że ktoś rzeczywiście dba, by je aktualizować, co by każdy nowy człowiek i ten starszy miał szansę łatwo znaleźć i zrozumieć ich zawartośc. Wiem, że forum będzie się dalej rozwijało, zmieniało. Czy to nowy ładny wygląd, czy nowy poprawiony dział - tak to właśnie działa. Co więcej wraz z tym rozwojem technicznym, jak i fabularnym wciąż nowy user jest mile widziany i przyjmowany. Nikt nie musi czuć się oderwany od tego. Wystarczą chęci i pisanie, by znaleźć się w niezwykłych miejscach i być bohaterem dnia. A to wszystko dzięki temu, że są ludzie dbający o jakość rozgrywki. Techniczną, fabularną, mniejszą, czy większą. Przez lekcje, które są coraz to bardziej rozbudowane, różnorodne, przez eventy dla uczniów, które skupiają się na różnorodnych wyprawach, jak i dorosłych. Ci ostatni coraz bardziej nabierają rozpędu. Dzieje się dla nich coraz więcej nowych rzeczy i nabywają możliwości. Wiem, ze tak będzie dalej. A kiedy już rozbuduje się do końca ten światek po Hogwarcie - będzie się działo! A każdy może być uczestnikiem tego. Każdy może napisac, co mu pasuje, co nie, coś zaproponować. Wiem, że to miejsce, gdzie można porozmawiać o zmianach, być uczestnikiem zmian.
I dobrze się bawić. Czy to na chatcie, czy na fabule. Czy bez tragedie postaci, czy ich największe radości. Dzieje się.
I mam nadzieję, że dalej się będzie działo! Jest w czym uczestniczym, co zmieniać i co kontynuować. Tak, pewnie są rzeczy, które niektórym się nie podobają. Ja ich nie widzę. Może jestem ślepa. A może po prostu czerpię radość z tego, co przez tak długi czas było tak z troską tworzone, poprawiane, doskonalane?
Polecam taki tryb. Wejść, zobaczyć, przekonać się i spróbować docenić. Każdy opis w działach, każdą sesję, która zapiera dech w piersi. Ktoś to tworzy. Ktoś każdego dnia próbuje to poprawić.
I ten ktoś robi niesamowitą robotę. A nawet ktosie, bo forum tworzy grono cudownych ludzi i każdy jakoś dokłada tą swoją cegiełkę. Ten, kto robi to stale to skarb bez którego nie mogłoby się to wszystko dziać. Po tym całym czasie zaś to niesamowite, że się trzyma dobrze i dalej walczy, by było lepiej i lepiej.
Jest i będzie coraz lepiej. Nic się w tym temacie nie zmieniło. Ale chciałam dać Wam znać, co byście nie mieli wątpliwości, że czy to w 2015, czy 2018, czy 2020 - warto się rejestrować. Lepiej jednak szybciej. Spotkajmy się, bo kto wie...
Bo może omija Cię właśnie najfajniejsza sesja, jaką mogłeś rozegrać?
  
[Profil]
 
   Podziel się na:  
RittkaWysłany: 2015-04-04, 02:56   

Nienawidzę Was! Nienawidzę, nienawidzę, nienawidzę!
Poznawanie postaci? Do jasnej xxx, poznałam samą siebie... Nie przypuszczałam, że jestem tak łatwa, żeby zakochać się w... 49 dni?! Już?! Dopiero?! Ale...Alll... Alllle' Alice?! JAG TO ;_;
A tu klops... Albo inny kotlet... Wpadłam po uszy.
Zanim się ogarnęłam kiwałam głową w rytm TEJ melodii. I zaczęłam śpiewać! Usadlam za barem jako niemowa i odzyskałam głosik. Nie dało się inaczej...

+ ADMINI: Są zawsze i naprawdę dla każdego. Jeśli chodzi o ogarnięcie czegokolwiek - jestem skończoną ciapą. System fasolkowy? Matkobosko... ;_;... Ale wyjaśnili wszystko tak pięknie i tak jasno (w samym wstępie!), że nie dało się inaczej. A świadomość (zyskana bardzo szybko), że zamiast powiedzieć "zawaliłaś to, to i to" , powiedzą: "to działa trochę inaczej, eneduerabe, jeśli będziesz mieć problem to mów" , była baaardzo budująca.

+ LUDZIE (bo Admin to nie człowiek, wybaczcie <3 ): Tutaj padłam na kolana... Pomocne i wspierające inteligentne wredoty... Aktywni (!) A jeśli komuś się noga podwinie i zniknie - nie ma co obawiać się zastoju. Zaraz pojawi się garść pomysłów na sesje "na potem". Również od tych Koksów z pkt. wyżej! A i samo CB potrafi dostarczyć takiej rozrywki, że istotka nie czuje się "zawieszona". I chociaż z pozoru może czasem czat wygląda na "Kółko Wzajemnej Adoracji", to Kaczuszki są kochane i każdego nowego dopuszczają do tańca. A kroki są naprawdę proste!

+ GRAFIKA: No chyba nie muszę tłumaczyć... Wystarczy, że spojrzycie na forum *.*

+ RÓWNOUPRAWNIENIE: To nie kanony przejmują wszystkie wątki. Bo też muszą się bać! Nie mogą pozwolić sobie na durne akcje i dzięki temu historia tego magicznego świata rozwija się... Wiarygodnie? Zerknijcie!

+ ROZCIĄGNIECIE CZASOWE - Jeden dzień fabularny to tydzień w realnym świecie. Każdy więc (obojętne czy w weekend czy w tygodniu) zdąży coś skrobnąć. Jedną sesję? A może trzy? Bardzo pomaga to w rozwoju postaci - wielce tu cenionym (kolejny plusik).

+ ROZWÓJ: Dopieszczony do granic obrzydliwej perfekcji. Nie ma miejsca na Mary Sue bo... akcja - reakcja. Zależnie od tego kogo stworzysz dostaniesz coś na start. Jednocześnie brane pod uwagę jest wszystko - od KP, przez charakter tworzący się w trakcie fabuły - można więc się targować ;)

+ SESJE: O ile nie ograniczysz się do trzech krótkich zdań - jest dobrze. Bardzo podoba mi się fakt, że jakość postów jest kontrolowana. I absolutnie nie chodzi tu o to, że należy pisać jak Tolkien, Sapokowski czy inna Rowling! Po prostu trzeba się postarać... I chociaż mam z tym częsty problem - to wciąga! Można stworzyć postać "krążącą" i nie wciągającą się w nic konkretnego (sama to zrobiłam) - ale w końcu ten Świat porywa! I to tak barwnie, że nie jestem pewna własnego jutra... I z tego cieszę się bardzo mocno.

Wylałam litr miodu... I choć jest pyszny, a wszystko co napisałam szczere - nie była bym wiarygodna gdybym nie dodała minusa... I jednocześnie nie była bym sobą, więc...

- : MEGAAAAA ------------ : Żałuję, że poznałam Was dopiero 49 dni temu...
(Wolała bym dopisać na koniec tej liczby "0"... I mam nadzieję, że ten dzień nadejdzie).

:hug3:
[Profil]
 
   Podziel się na:  
Tsunagarugram na
Obecnie nigdzie

o sobie
Superbohater na pół etatu, w wolnych chwilach żeglugi po Nibylandii


Wysłany: 2015-04-05, 22:02   

So just give it one more try to a lullaby.

Admin w trzy miesiące? Niemożliwe? Możliwe!
Na Kołysance znalazłam się 25 listopada, aby zaspokoić swoją ogromną chęć napisania czegoś w klimatach potterowskich. Postać, która się tam znalazła była już nieco wysłużona, kilka sesji napisałam kryjąc się właśnie pod tym nazwiskiem. Tym razem tylko dostosowałam ją realiów. Jak się okazało, dopiero tutaj postać ta nabrała prawdziwego wyrazu i dopiero na Kołysance zaczęłam snuć genialne plany na tę postać. Tutaj nie tworzy się postaci na forum. To forum tworzy postacie! Z każdą przeprowadzoną sesją masz ochotę więcej pomysłów, z każdą chwilą masz ochotę na następną.
Przebiłam się przez kilka PBF'ów w swojej karierze. Jednym z ważnych powodów przez który zostałam właśnie na ML, są admini (i wcale nie dlatego, że nim jestem). Ponoć admini to nie ludzie, jednak tutaj się to kompletnie nie sprawdza. Na Kołysance prowadzący forum to najbardziej ludzkie osoby jakie spotkałam na swojej drodze, co więcej - z główną adminką byłyśmy w stanie zerwać kilka nocy tylko dlatego, że ze sobą rozmawiałyśmy. Do tego widać ogrom pracy jaki Crashie oraz pan S. wkładają w funkcjonowanie tego forum. Może właśnie dlatego poczułam chęć, aby im pomagać i w połowie lutego tego roku sama zostałam adminem na ML. Nie żałuję.
System fasolkowy i system magicznej obrony i ataku. Nie pamiętam kompletnie problemu z tym pierwszym, od samego początku oswoiłam się z nim z łatwością, natomiast ten drugi sprawił mi nieco problemów... Co nie zmienia faktu, że jednak da się go pojąć, nawet nie trzeba poświęcać mu aż tak dużo czasu.
Dużym plusem Kołysanki jest linia fabularna, pełna ciekawych, rozbudowanych wątków, pełna akcji, dram, w której każdy znajdzie dla siebie miejsce! Postacie kanoniczne nie grają tu głównej roli, a aktywni, pomysłowi użytkownicy. Proste, jeśli się starasz i po prostu chcesz - świat Magic Lullaby stoi dla Ciebie otworem. Kolejny plus to otwarcie świata przedstawionego na różne innowacje. Istnieją tu wątki zainspirowane innymi uniwersami lub legendami, mitami, folklorem, wszystko odpowiednio dostosowane do realów potterowskich i bardzo wiarygodne.
Jedynym co można wytknąć to kilka niedociągnięć w opisie niektórych zagadnień, jednak nowy użytkownik nie ma najmniejszego problemu z zapytaniem któregokolwiek z adminów o ów zagadnienie, jeśli ktoś się czegoś nie dowiedział lub tego nie rozumie.
To mój 131 dzień gry na Magic Lullaby, w tej chwili mam cztery postacie, które uwielbiam i nigdy nie brakuje mi na nie pomysłów. Chociaż mam najmniejszy staż w adminowaniu, staram się jak mogę. Nigdzie, w całym internecie nie znalazłam osób, z którymi pisanie jest dla mnie tak inspirujące, które sprawia, że na każdy kolejny post mam pomysł i że aż chce mi się odpisywać.

To forum sprawiło, że znów z chęcią używam słowa Ołówek
[Profil]
  [prezentacja] [warsztat graficzny]
   Podziel się na:  
Nikodemkao sobie
raczej nic...


Wysłany: 2015-04-06, 13:17   

Fasolki muszą się zgadzać


Dołożę teraz kilka litrów swojego miodu do tej całej miodowej góry, a niech inni rzygną tęczą

Administracja Najważniejsi ludzie bez których forum tak naprawdę nie miało by prawo bytu. Z reguły brani za potworów i dyktatorów, którym z biegiem czasu zaczyna uderzać woda sodowa do głowy. Tutaj nie zauważyłam tego problemu. Każdy z adminów trzyma się dzielnie, każdy wpiera siebie wzajemnie, i co chyba najważniejsze zgadzają się w wielu sprawach. Oczywiście jak zawsze zdarzają się jakieś nieporozumienia, ale są to ludzie o tyle inteligentni, że potrafią rozwiązać jakiś problem na spokojnie. Dlatego też nie przypuszczam aby to forum upadło właśnie dlatego, że admini tak dobrze się dobrali. A jacy są dla użytkowników? CIERPLIWI... możesz być najbardziej upierdliwym człowiekiem na tej ziemi, a oni i tak grzecznie i kulturalnie będą ci tłumaczyć wszystko to czego nie rozumiesz, pomogą, poprowadzą za rączkę przez ten czas kiedy jesteś nowy na forum. Wprowadzą cię w systematykę gry... a potem puszczą i niech Pinokio dalej idzie sam... nie, nic bardziej mylnego. Będą dalej czuwać nad tobą i w chwili kiedy pogubisz się troszeczkę, oni ponownie skierują ciebie na właściwą drogę.

Użytkownicy Taaak admini są ważni, ale bez użytkowników nie było by i adminów i forum. Dlatego uważam, że ich trzeba ocenić jako drugich w kolejce. Ludzie naprawdę wspaniali, inteligentni, i zabawni. Potrafią rozśmieszyć ciebie tak naprawdę jednym słowem. Chwilami można przypuszczać, że mają zdrowo nasrane we łbach, ale oczywiście w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Wszyscy chętni do pomocy. A jak zobaczą kogoś nowego od razu rzucają się na niego z uściskami, pierdyliardem serduszek, i z propozycjami wątków (dobra z tym ostatnim to ja się rzucam głównie). Są to osoby kreatywne które na pewno wpadną na jakiś ciekawy wątek. W moim wypadku było tak, że każda sesja rozwijała moją postać a nie było to na zasadzie.
-Hej
-No hej
-Co tam u ciebie
-Dobrze a u ciebie
To tylko taki przykład, więc nie zapamiętujcie go, bo raczej tego się nie spotka.

Fabuła, ramy czasowe, systematyka i inne pierdoły fabularne Pierwsza moja reakcja kiedy weszłam na to forum i zobaczyłam tak naprawdę wielkość avków była taka (Esme zerknęła na swój folder z avkami gdzie ma pierdyliard zdjęć, i wyobraziła sobie jak to wszystko będzie musiała zmienić... i powiedziała [b]W ni cholere) i tak oto ostatecznie nie stworzyłam tam KP. Tak, tak głównie przez moje lenistwo. Potem kołysanka ponownie się o mnie upomniała. I tym razem postanowiłam dać jej szanse. I tym razem nie avki, a system fasolkowy mnie przeraził, ale dzięki temu, że na forum są tak fajni admini bardzo szybko się wszystko wyjaśniło. Stworzyłam KP i zaczęłam grać. Bardzo dobrym pomysłem okazało się być zrobienie fabuły w czasach Huncwotów, tak aby akcja działa się i w szkole i w świecie dorosłych. To wedle mnie jest jeden z podstawowych błędów które popełnia wiele for. Z akcją ograniczają się tylko do szkoły, albo tylko do świata dorosłych (przy czym to drugie jest bardziej znośne) PAMIĘTAJMY, ŻE WOJNA DZIAŁĄ SIĘ WSZĘDZIE, I W KAŻDYM MIEJSCU MOGŁO WYDARZYĆ SIĘ COŚ CIEKAWEGO. I ogólnie narysowanie tego świata wyszło adminom bardzo ciekawie (z resztą nadal pracują nad udoskonalaniem tego wszystkiego)

Fabuła Nie stoi w miejscu, cały czas coś się dzieje, jakieś walki, eventy, czy inne wydarzenia podczas których użytkownik nudzić się na pewno nie będzie. Admini cały czas myślą nad tym jak to wam umilić rozgrywkę huehuehuehue

Styl Graficznie forum dopracowane i wygląda naprawdę estetycznie. Chociaż ja osobiście nie jestem jakąś fanką spoglądania na styl, ale tutaj naprawdę nie da sie go przeoczyć, bo jest naprawdę baaardzo ładne.

Atmosfera Umieściłam to chyba tak naprawdę aby wydłużyć tego posta, bo po przeczytaniu poprzednich punktów chyba obraz atmosfery każdy z was z osobna może sobie sam narysować, dlatego też nie będę się tutaj rozpisywać jaka to ona jest cudowna, przyjazna, i ogólnie miła bo nie widzę w tym sensu.

Forum mi osobiście bardzo przypadło do gustu. Oczywiście, jak było wcześniej wspomniane nie pojawiłam się tam od razu (moje lenistwo taaak wiem) i naprawdę tego żałuję, bo dzięki temu forum rozwinęłam swoje umiejętności pisarskie, i w końcu udało mi się rozwinąć moje postacie tak jak jeszcze nigdy tego nie zrobiłam na żadnym innym forum. No i oczywiście poznałam wspaniałych ludzi za którymi kiedy ich braknie można tęsknić.
[Profil]
  [prezentacja] [warsztat graficzny]
   Podziel się na:  
KotletWysłany: 2015-05-04, 16:12   

Słyszeliście o Magicznej Kołysance? A byliście tam? O mamo... żałujcie!
Jest to perfekcyjna mieszanka pierdyliarda naprawdę dobrych fabularnych pomysłów oraz ciągłego utrzymania tam tej magicznej atmosfery Harrego Pottera. To nie jest forum dla dzieci, choć wcale nie dlatego, że pod stołem na lekcji można kupić magiczny odpowiednik heroiny, ani wcale nie dlatego, że ktoś ogarnięty wymyślił zaklęcie zmieniające wodę pitną w złoty alkohol, ani też dlatego, że uczniowie praktycznie śpią na kartonach fajek, jakie udało im się zwinąć z Hogsmeade. Nie wcale nie. Po prostu jeśli jakimś sposobem wylądujesz o nieodpowiednim czasie na szkolnych błoniach, strasznym lesie obok, albo w rurach od klozetu to czeka cie prawdziwa przygoda ze śmiercią pod rączkę.
Na Lullaby nie da się nudzić, jeśli tylko MG zauważy, że cierpisz na nadmiar wrażeń albo złakniony przygody pociągniesz go za magiczny rękaw jak zbłąkane dziecko, on spojrzy na ciebie przychylnie i sprawi, że na długie miesiące odechce ci się opuszczać Skrzydło Szpitalne. <joke> a tak całkiem serio: administracja i ich maleńkie ptaszki pomocne stają na głowie, żeby gracze nie trwali w stagnacji i ledwie mijali się po drodze z rutyną, ale broń Boże nie siadali na jej kolanach. Eventy są praktycznie co chwile, na lekcjach Krukoni poruszą nawet tematy niekonwencjonalnej antykoncepcji, Ślizgoni uczęszczają do najbardziej hardkorowego klubu w szkole, w dormitorium Hufflepuffu odbywają się imprezy życia, a Gryffindor przoduje w meczach Quiditcha.
Co chwila ktoś ląduje na zydelku w gabinecie Filcha, niepokorni czarodzieje odpalają pracownikom i woźnemu coraz lepsze numery; co odważniejsi natykają się na magiczne stworzenia na skraju Zakazanego Lasu albo wręcz pchają się w sam jego środek by pokonać co bardziej mordercze jednostki, jakie porywają bezbronnych pierwszorocznych.
Jeśli jesteś prawdziwym Spartaninem i szukasz epickiej przygody w gronie wartościowych i otwartych ludzi, to z serducha mego kotleciego w panierce: ZAPRASZAM <3
[Profil]
 
   Podziel się na:  
Kimgram na
Magic Lullaby

o sobie
Jestem nieogarem @.@


Wysłany: 2015-10-31, 13:35   

Tatatata *szczela*


Cześć wszystkim i w ogóle.

Na forum jestem rok i ok 2 miesiące. Trafiłam na ML z czystego przypadku. Forum na którym grałam zaczynało upadać, nie wchodziłam tam ok 2 miesiące, ale wróciłam i patrzę, że w wymianie jest jakieś forum "potterowskie". Zawsze marzyłam o tym, aby grać na takim forum. Zalogowałam się bez żadnego pomysłu na postać, a teraz mam już ich 3. Jest tam cudowny klimat, wszyscy są bardzo mili.

Administracja - nie są jakimiś tyranami, którzy robią wszystko pod siebie, bo chcą zrobić swoje Mary Sue i zawładnąć całym światem Rowling, nie spełniają dziecięcych marzeń o byciu czarodziejem, tylko skrupulatnie wypełniają obowiązki admina i jednocześnie nie naginają granic możliwości. Jest to jedyne forum, na którym udało mi się zaaklimatyzować, dogadać z kimkolwiek.

Użytkownicy - gdy przychodzisz na forum, każdy cię wita jak swojego. Wchodzisz na cb i nie musisz się bać, że będziesz się nudzić i gapić jak inni piszą między sobą olewając twoje próby nawiązania kontaktu. gdy pierwszy raz się zalogowałam nie wiedziałam o tym forum kompletnie nic, a osoby które tam były powysyłali mnie do odpowiednich działów, porozmawiali jakbym tam była od wieków. Każdy każdemu pomoże, bo nie ma przysłowiowych "Kółek wzajemnej adoracji", można na luzie porozmawiać z każdym, bo nikt cię nie oleje. Zawsze znajdziesz kogoś na fabułę. Ostatnio szukałam kogoś do popisania, weszłam na cb - "Kto mnie przygarnie?" - i znalazłam od razu chętnych. Mozna naprawdę znajeźć tu ciekawe postaci, każdy się cudownie rozwija. Mam trzy postaci i cudowne relacje z rożnymi postaciami i każdy może znaleźć to samo.

Wszędzie panuje love, love, love.

Co do fabuły, czasami można się zgubić, ale wystarczy zapytać i wszystko wiesz, bo każdy ci powie, a jeśli nie wiesz, to ogłoszenie zawsze jest na bieżąco uzupełniane i zawsze są odpowiedzi - przynajmniej dla mnie, ale ja czasami nie ogarniam i pytam się innych @.@
W prawdzie jest na forum bardzo dużo różnych tematów i można się w nich zgubić, ale naprawdę warto się zalogować, chociażby dla próby. Nie pożałujesz tego, bo jest cud, miód, truskawka (nie lubię smaku malin XD).

No co więcej można pisać, jeśli się zalogujesz to sam się przekonasz, że jest cudownie ^-^

SERDECZNIE ZAPRASZAM!
Z wyrazami szacunku,
Kim Miracle u.u <33


[Profil]
  [prezentacja] [warsztat graficzny]
   Podziel się na:  
Carney


gram na
Magic Lullaby

o sobie
startem na ML


Wysłany: 2015-12-13, 01:37   

Forum oferuje dużo ciekawych rozwiązań i możliwość rozwoju postaci. Jak każde, ma swoje plusy i minusy - ale bilans zdecydowanie wychodzi dodatni, bo na ML jestem już osiem miesięcy i nie mam zamiaru rezygnować. Czas zleciał tak szybko, wydaje się, że rejestrowałem się chwilę temu!

Administracja to przede wszystkim ludzie. Słuchają sugestii, skarg i zażaleń użytkowników, starają się dopasować forum do ich potrzeb, pozwalają na współtworzenie gry i wynagradzają zaangażowanie. Na odpowiedź na PMki nie trzeba długo czekać, rozmawia się jak z ludźmi, duży plus.

Na sesję zawsze znajdzie się chętny. Gracze są różni i każdy znajdzie dla siebie odpowiedniego partnera do pisania. Poziom postów - jak wiadomo, zawsze zależny jest od gracza - ale do rejestracji niedopuszczane są osoby, które nie potrafią sklecić porządnej Karty Postaci i używać polskich znaków czy w miarę przyzwoitej interpunkcji. Zdecydowanie podnosi to standard fabuły.
Dzień fabularny trwa pięć normalnych dni - jest mnóstwo czasu na przebieg lekcji, a spotkania klubów czy eventy rządzą się swoimi prawami - czas jest plastyczny i chociaż na samym początku może być to mylące, łatwo przyzwyczaić się do takiego rozwiązania.
Z jednej strony forum nie daje się graczowi nudzić - organizuje wiele rozrywek, nie tylko w fabule, ale i poza nią. Z drugiej - jeśli ktoś chce trochę "luzu" nietrudno go sobie zorganizować, czy to zgłaszając się w "nieobecnościach" czy umawiając się na mniej sesji. Nie ma ciśnienia, nie ma nudy, wszystko w woli forumowicza.

To, co bardzo przypadło mi do gustu to system fasolkowy. Fasolki można dostać dosłownie za wszystko i wymienić na wiele ciekawych rzeczy - specjalizacje, zaklęcia, eliksiry i inne.
Można zdobyć kilka umiejętności wykazując się stylem pisarskim i znajomością kanonu - pisząc podania. Liczba miejsc jest ograniczona, co sprawia, że otrzymanie akceptacji jest bardzo satysfakcjonujące. Animag, metamorfomag, półolbrzym, wila etc.

Na początku można się zgubić. Rejestracja, znalezienie wszystkich informacji i poprawne wypełnienie pól profilu może zająć trochę czasu. Jest to minus forum. Łatwo go jednak ominąć - na pewno znajdzie się gracz, który podeśle odpowiedniego linka czy wytłumaczy, jak szukać interesujących nas tematów. Po jakimś czasie, jak to zwykle bywa, nie stanowi to problemu.

Polecam!
[Profil]
  [prezentacja] [warsztat graficzny]
   Podziel się na:  
Natalie


gram na
Magic Lullaby, Virus

o sobie
wprowadzę do świata Virusa i ML


Wysłany: 2015-12-13, 12:57   

Nie gram na tym forum jakoś długo. Jestem tam od miesiąca, ale powiem szczerze, wciągnęło mnie. Panuje tam miła atmosfera, system działania jest dobrze przemyślany (a jeśli nawet pojawiają się jakieś błędy, to ludzie cały czas pracują nad jego udoskonalaniem), wykreowany tam świat daje nam naprawdę wiele możliwości na stworzenie własnej, oryginalnej postaci, a jeśli wolelibyśmy zamiast tego wcielić się w jakąś postać kanoniczną mamy również taką możliwość.

To może teraz o ludziach. Nie poznałam jeszcze wszystkich, ale z tego co do tej pory zauważyłam panuje tam dobra atmosfera. Gracze są mili i chętnie pomogą. Jakieś spięcia na pewno się pojawiają, bo gdzież ich nie ma, ale nie warto się nimi przejmować. Nie trzeba długo czekać na podanie sobie rąk na zgodę.

To teraz system fasolkowy. To chyba on najbardziej mnie na początku zainteresował. Uwielbiam zbierać punkciki i strasznie napędzają mnie one do działania. Tak, jak wspomniał o tym poprzednik, można je dostać praktycznie za wszystko. Za KP, za opisanie postaci na wiki, za uzupełnienie profilu, za pisanie pamiętnika, za fabuły... Można by wymieniać w nieskończoność. Codziennie nam coś wpada i można je później wymienić na naprawdę przydatne rzeczy. Oczywiście, nasza postać nie staje się dzięki nim z dnia na dzień OP. Potrzeba dużo czasu, by znaleźć się w czołówce czarodziejów. Na szczęście dzięki nim, nasza postać nie musi długo popylać goła i wesoła po stworzeniu.

Konkursy i eventy. Na forum zawsze się coś dzieje i nie zawsze musi to być związane bezpośrednio z fabułą. Konkursy mogą dotyczyć namalowania plakatu, napisania opowiadania, napisania kolędy... Każdy może się tam odnaleźć i wykazać. Prawda jest też taka, że nie ma tam wygranych i przegranych. Nagradzani są nie tylko ludzie na podium, ale wszyscy, którzy wzięli w tym udział, bo przecież dali coś od siebie i to mi się strasznie podoba.

Mogłabym tu wspomnieć jeszcze o administracji, lekcjach, klubach itp, ale w zasadzie zgadzam się z przedmówcami, więc nie będę tego powtarzać.

W każdym razie, serdecznie polecam. ;-)
[Profil]
  [prezentacja] [warsztat graficzny]
   Podziel się na:  
kellygram na
Caledonii

o sobie
Meh.


Wysłany: 2016-01-12, 08:04   

Do napisania tutaj zbierałam się bardzo długo. Właściwie to szmat czasu minął, bo ciągle odkładałam to na później, ale do rzeczy...
Miałam przerwę w pisaniu, nie bywałam na żadnych blogach, forach, niczym takim. Zebrałoby się tego jakieś... 4-5 lat? A jednak postanowiłam do tego wrócić, bo przecież to fantastyczna zabawa!
Trafiłam na wiele for, w poszukiwaniu "tego jedynego", niekiedy tylko zakładałam konta, zaczynałam pisać KP, starałam się wczuć w klimat, w użytkowników, jednak nigdzie nie zagrzałam miejsca. Często spotykałam się z ignorowaniem mojej osoby, kiedy to zapytałam o coś na cb. Wiecie - wiele się zmieniło od czasu kiedy porzuciłam gry na PBF'ach. Może podpunkty?

Grafika: O Merlinie, jestem nocnym markiem... Dlatego bardzo przypadło mi do gustu WSZYSTKO co jest na ML. Że kolory nie rażą, że jest ciemno, mrocznie (halo, jak na te czasy przystało!), że nie ma zbyt wielu migoczących, skaczących czy cholera wie co jeszcze elementów. Wielki, ogromny plus!
Pierwsze chwile z mechaniką: Moje pierwsze chwile były... Trudne. Szukałam jednej informacji milion lat. Problem w tym, że lubię mieć pootwierane tysiąc rzeczy, zajmować się milionem i czytać kolejne sto. Stąd może moje błądzenie po tematach. Ale serio, po chwili (jak dla mnie dłuższej) wszystko zdawało się być na odpowiednim miejscu.
Ach, za moich czasów nie było ani MG ani rzutu kośćmi... Może też dlatego ciężko było mi się połapać. ;)
Użytkownicy: Wszyscy są super-hiper-iwogólekochamwas. Weszłam na CB, ostrożna jak zawsze, że pozostanę niezauważona, ależ jak bardzo się myliłam! Od razu zasypano mnie gradem pytań, o to czy jestem nowa, czy w niczym nie pomóc, kim będę, jak gram, jak się mam, tak dalej. To naprawdę ogromne zaskoczenie. Miło było poczuć się wreszcie gdzieś jak w domu, mimo że byłam kompletnie nowa. Po kilku dniach czułam się jakbym znała wszystkich od pieluch. Żartowanie, srogie kiśnięcie, śmieszki-heheszki? Tylko tu!
Karta Postaci: Nienawidzę pisać historii, charakteru, opisu wyglądu. Wolę aby moja postać pozostawała dla innych graczy zagadką, którą trzeba w jakiś sposób rozgryźć, aby dowiedzieć się czegoś więcej. Wiecie, niby postać nic nie wie, ale autor robi szybkie "tup,tup,tup" do mojej karty i wszystko ma jak na dłoni. Wtedy gra staje się przewidywalna i autorzy często dają postaciom szósty zmysł. Celowo lub też nie. Nie wiem, nie mnie osądzać.
Dlatego też fajne rozwiązanie, tylko z przykładowym postem. Widok z naszego magicznego lustra też daje nowemu użytkownikowi jakiś cel gry, zmusza do przemyśleń na temat celu naszej postaci. Pomysł, wszystko cacy.
Fasolki: Myślałam, że zarobienie ich będzie jak wspinaczka na Mount Everest, jednak się kolejny raz myliłam. Gram aktywnie i mogę nimi rzucać na prawo i lewo. :D
Administracja: Och, ach, ech. Sahira uwielbiam, Ce jest moim Bogiem. Tyle. 8)
Fabuła: Ciągle coś się dzieje. MG działa, pisze, wpiernicza się wszędzie gdzie jest (nie)potrzebny. Tak bardzo na plus. Lubię jak leje się krew, kości strzelają, a flaki wirują w powietrzu. A dla tych którzy nie lubią - możecie spokojnie migdalić się w pokoju w Trzech Miotłach. Spoko.

To NA CHWILĘ OBECNĄ tyle. ^^
_________________
[Profil]
    [prezentacja] [warsztat graficzny] [warsztat techniczny]
   Podziel się na:  
Ciotka Klotyldagram na
Magic Lullaby / Shadows of York / X

o sobie
tulam, patatajam, inne takie...


Wysłany: 2016-03-07, 10:37   

Jakiś czas temu (a dokładniej w Walentynki) minął równy rok, od kiedy zdecydowałam się wcisnąć magiczny guziczek z napisem REJESTRACJA - tym samym skazując się na dożywocie. Pomyślałam, że to dobra okazja do tego by jakoś podsumować wszystko co w tym czasie wydarzyło się na Magic Lullaby i... Tu zaczęły się schody. No bo mogę przecież rozpisać się na dwie strony, chwaląc administrację za ogrom pracy jaki wkłada w to by wszystkim było jak najlepiej. Mogę rozpływać się nad grafiką, która - w czasie gdy coraz więcej for skłania się ku nowoczesnemu wyglądowi - ciągle zachowuje bajkowy, magiczny klimat i mogę przyklaskiwać fabule, otwartej na użytkowników mimo gdzieś tam przyjętych, kanonicznych standardów.
Tylko po co się powtarzać?
I nagle mnie olśniło...
ML to nie tylko miejsce gdzie pisze się posty, rozwija postaci, tworzy historię. To miejsce gdzie logujecie się chwilę po tym jak wróciliście do domu przemarznięci, przemoczeni, obolali i - nawet jeśli chwilę temu mieliście ochotę się rozpłakać - zaczynacie szczerzyć się głupkowato do monitora. Tutaj integracja nie kończy się nigdy, nie ważne czy na fabule czy poza nią a każdy już na starcie dostanie wielkiego pączka wypełnionego miłością.
Bez skojarzeń. Zboczuchy.
:hug3:
[Profil]
  [prezentacja] [warsztat graficzny]
   Podziel się na:  
Powell


gram na
Magic Lullaby, Erised

o sobie
Z miłością, bo wszystkich kocham


Wysłany: 2016-04-15, 18:34   

Wchodzi na scenę ze zwiewną sukieneczką. Uśmiecha się do wszystkich rzecze i zaczyna po chwili machać ręką do widowni. Zaczynają się gromkie brawa, jej mina po chwili staję się poważna. To jest coś na co wszyscy czekali, ten moment kiedy zaczyna się występ. Podniosła wysoko głowę i zaczęła prawić.

Dobra dobra... Śmieszkuje sobie, teraz tak poważnie.


Magic Lullaby to forum, a właściwie moje pierwsze forum. Jak się na nim znalazłam, w sumie czystym przypadkiem, to zasługa jednej z dziewczyn grających tam. Wprowadziła mnie, opowiedziała jak to działa i co się dzieje. Na początku nie byłam przekonana, no bo nie wiedziałam czym jest spowodowany ten wielki szał. W końcu to tylko jakieś tam forum, a ja nie będę jak wszyscy logować się i siedzieć na tym godzinami.
- To moje myśli przez pierwszy tydzień.

Po tym okresie odkryłam magię ChatBoxa i poznałam kilka osób, które pomogły mi rozpracować troszkę to wszystko. Po kilku dniach wiedziałam jak się wszystko rozgrywa, jak działa, sama zaczęłam obserwować wszystko i starać się być w miarę aktywna. Jak sama administratorka wie, jestem raczej osobą mało ogarniętą i zmuszenie mnie do przeglądania tematów było najlepszą rzeczką jaką mogła zrobić.

Teraz? Jest świetnie, nie mam nawet słów, które mogły by określić to co myślę na temat ML. Mam tu praktycznie 4 postacie i wiecie co? Jeszcze mi jest mało. Tyle interesujących postaci do poznania, wielka różnorodność, lecz każdy traktuje siebie jak rodzine. Forum może dość proste, ale jednak atmosfera, ludzie, zaangażowanie administracji by się to wszystko rozwijało. To moje pierwsze forum, ale powiem szczerze, że jak wchodziłam od tego czasu na inne, nic tak jak ML nie urzekło mnie. Wiem o tym, że nawet jeśli kiedyś zdecyduje się odejść, to wrócę, bo warto.

Szczerze? Kocham tych moich czubów i nie pozbędziecie się mnie z Magic Lullaby.


:hug3:
[Profil]
  [prezentacja] [warsztat graficzny]
   Podziel się na:  
Rebeccagram na
Magic Lullaby, Mortis

o sobie
Coś się wymyśli


Wysłany: 2016-04-15, 19:08   

Magic Lullaby to moje pierwsze forum o tematyce HP. Szczerze powiedziawszy, na samym początku nie byłam przekonana do gry właśnie tam. Przecież istnieją inne Potterowskie fora. Dlaczego miałabym grać akurat na ML? Zrobiłam konto i z racji tego, że dawno nie grałam w gry typu PBF, weszłam na chatboxa. Muszę przyznać, że atmosfera tam panująca jest okropnie zaraźliwa. Nawet kiedy mam gorszy dzień, wchodząc na Magiczną Kołysankę, o wszystkim zapominam, bo na czacie zawsze jest ktoś, z kim można pogadać, pośmiać się i powygłupiać.
Mimo tego, że na początku wydawało mi się, że mój mózg nie da rady ze znalezieniem wszystkiego, szybko okazało się, że potrzebne tematy są na wyciągnięcie ręki. Kartę Postaci pisało mi się całkiem przyjaźnie, mimo, że nie ma tam osobnego pola na opis charakteru i wyglądu, a wszystkie te informacje powinno zawrzeć się w poście przykładowym.
Grafika nie razi po oczach i nawet po kilku godzinach wpatrywanie się w komputer nie bolą mnie oczy przez krzykliwe kolory, jakie można znaleźć na innych forach.

Z pozdrowieniami, kochająca Szarlotka! :hug3:
[Profil]
  [prezentacja] [warsztat graficzny]
   Podziel się na:  
Pomylony Melongram na
Veneficium, ML

o sobie
niczym


Wysłany: 2016-09-03, 20:59   

To tak. Opinia. Nie bardzo potrafię takie rzeczy pisać, ale kiedyś trzeba się nauczyć, czyż nie? Przejrzałam do tego poprzednie posty i gdy udało mi się nie zakrztusić ilością lanego tam miodu, zauważyłam, że niewiele mam do dodania. Jednak... może wszystko zależy od punktu widzenia? Może tak, dlatego i ja dodam cegiełkę do tego morza szczęśliwości i wzajemnej adoracji.

Na początek - na forum jestem krótko, dwa miesiące. Dowiedziałam się o nim o wiele wcześniej od jednej znajomej, lecz ciągle nie dawałam się namówić na dołączenie. Dlaczego? Z prostego powodu. Rejestracja wydawała mi się być piekielnie skomplikowana. Ilość tematów do ogarnięcia przerażała mnie nie na żarty. I samemu trudno się w tym połapać... jednak przyznaję, że na ML znajdzie się wiele dobrych duszyczek, które z chęcią pomogą i wręcz za rączkę zaprowadzą w odpowiednie miejsca. Stąd... nie ma się czym przejmować, jak się czegoś nie rozumie, zawsze znajdzie się ktoś, kto to wytłumaczy.

No, właśnie. To mnie sprowadza to tematu pomocy. Ludzie są tam naprawdę do niej skorzy. To samo tyczy się adminów. Wysłuchają, zastanowią się, nieraz pójdą na rękę. Jako że jestem świeżakiem, to nadal pamiętam swoje początki, gdy bałam się... nie, nie będę kłamać. Nie było czego się bać. Ludzie od razu zgarniają do siebie (czy to na cb, czy też zagadują na PW), sami wychodząc z inicjatywą pomocy. To było super i bardzo mi się podobało.

I ten... jak wspomniałam, jestem świeżakiem, ale wcale się tak nie czuję). Dzieje się tak ze względu na atmosferę forum. Ludzie są przyjaźni i zaraz przyjmują Cię do swojego kręgu. Mam wrażenie, jakbym niektórych znała dłużej niż to jest naprawdę! I chociaż czasami mam wrażenie, że tam prawie wszyscy mają nieźle nasrane we łbie... ale to tak wiecie, mówię to z miłości, to nadal uważam, że takich ludzi to ze świecą szukać. Właśnie z takimi ludźmi dobrze się rozmawia i nieraz po stresującym dniu, można pouśmiechać się jak głupi do sera, czytając kolejne pierdoły na chatboxie.

Dobra, na razie skupiałam się na takich fajnych rzeczach, jak ludzie, ludzie i LUDZIE. Czas przyjrzeć się samemu forum. Linia fabularna bardzo przypadła mi do gustu, nie powiem, byłam pozytywnie zaskoczona, że w końcu widzę miejsce, w którym nie chodzi tylko o to kto, z kim i gdzie. Jeżeli wiecie, o co mi chodzi. Na ML widać, że jest duża szansa na rozwój postaci i rozpisanie ciekawych wątków. Sama przesiedziałam sporo czasu, czytając stare sesje. Nikt mi nie kazał, po prostu z niektórymi warto się zapoznać, czasami dla stylu pisania, czasami dla beki... różnie to bywa.

Na koniec - mechanika. System fasolkowy jest zwyczajnie genialny! Nic dodać, nic ująć. Nie ma co się nawet rozpisywać. Zakochałam się w nim. System walki też jest niczego sobie. Na początku mogą sprawiać niewielkie problemy, by je dobrze zrozumieć, jednak gdy ma się to już za sobą, zauważa się, jak wiele dają.

Okej, nie mam pojęcia, co jeszcze mogłabym napisać, więc tutaj skończę. Mam nadzieję, że moja opinia na cokolwiek się przyda. To forum jak każde jest pełne ludzi i przez nich jest prowadzone. Zdarzają się spięcia czy zwarcia, nie wszystko zawsze musi wychodzić tak, jak powinno, ale widać starania, które skutkują niepowtarzalnym klimatem i zachęcają do dalszego grania.
[Profil]
  [prezentacja] [warsztat graficzny]
   Podziel się na:  
Wyświetl posty z ostatnich:   
[ ODPOWIEDZ ]
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
wxv.pl - załóż forum dyskusyjne za darmoTa strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Zapoznaj się również z nasza Polityka Prywatnosci

  
ROZUMIEM