Eden Strona GłównaPoprzedni temat «» Następny temat
Czarodzieje
Autor Wiadomość
Bellgram na
Czarodziejach

o sobie
--


Wysłany: 2017-08-12, 12:03   Czarodzieje- Wejście na Czaro -
- Temat z nowościami -
[Profil] [WWW]
  [prezentacja] [warsztat graficzny]
   Podziel się na:  
Purrfectiongram na
Mors

o sobie
Niczym :(

Wysłany: 2017-09-12, 18:12   

Pobyłam, pograłam, pogadałam, polecam. To nie są moje klimaty fora HP, bo wolę coś mroczniejszego, ale nie mam Wam nic do zarzucenia. Nie wiem nic o zmianach, więc napiszę: tylko tak trzymać. :aaaaa:
[Profil]
  [prezentacja] [warsztat graficzny]
   Podziel się na:  
milliengram na
the gifted

o sobie
besos

pojawiam się i znikam


Wysłany: 2017-11-07, 19:20   

Czaro jest na świecie od kiedy pamiętam. Na pewno powstało mniej więcej w okresie, kiedy sama zaczęłam grać na PBFach i zawsze było. Piękne, zorganizowane, ale jakoś nigdy nie potrafiłam się zmotywować do gry. W te wakacje w końcu jednak znalazłam czas i postanowiłam spróbować swoich sił na tym forum.
Moim zdaniem czarodzieje to nie tylko piękna grafika, ale też łatwa do pojęcia mechanika (a są to bardzo wiarygodne słowa, biorąc pod uwagę jakie zawsze mam z nią problemy), zbiór wielu tematów ze spisami i wyjaśnieniami, jak dla osoby patrzącej z zewnątrz to również dobry i sprawny podział pracy administracji i mistrzów gry. W czasie mojego krótkiego pobytu odbyło się parę eventów, które uważam były ciekawie rozegrane i angażujące wszystkich graczy poprzez system kostkowy, na którym zresztą prawie wszystko jest oparte. Nie da się ukryć, że serwer pozwolił na czaro również wprowadzić, moim zdaniem, dobry, sprawiedliwy system pieniężny.
Coś jednak sprawiło, że nie zadomowiłam się na tym forum. Nie da się ukryć, zresztą jest to całkowicie normalne biorąc pod uwagę staż forum, że ma ono swoją starą gwardię, która często okupuje chat box. Przyznam, że jestem raczej zwykłym szaraczkiem, ale na czaro miałam wyjątkowy problem, żeby wbić się w rozmowę, jak również doświadczyłam też, moim zdaniem dosyć niemiłego zachowania ze strony jednego z użytkowników, w co już nie będę się zagłębiać, była to jednorazowa sytuacja jednak sprawiła, że następny raz z wielką niechęcią logowałam się na chat box, żeby po chwili zaraz z niego zejść. Wszystkie swoje późniejsze rozmowy zazwyczaj przeprowadzałam z również nowymi użytkowaniami drogą prywatnych wiadomości.

Podsumowując: czaro to forum o prostej mechanice, świetnie zrobione technicznie jak i fabularnie, nie ukrywam byłam pod wielkim wrażeniem obu tych stron forum, jednak nie wiem czy jest to nadal forum nastawione na nowych użytkowników - patrząc jednak na liczebność grupy nieaktywnych postaci, nawet mnie już to nie dziwi.
[Profil] [WWW]
    [warsztat graficzny]
   Podziel się na:  
czarny kotgram na
morsmordre

o sobie
sowy nie są tym, czym się wydają

forever online


Wysłany: 2017-12-01, 14:30   

Tak się przyglądam Czarodziejom, czytam o nowych wydarzeniach fabularnych i zachodzę w głowę, bo nie potrafię sobie odpowiedzieć na pytanie: jaki jest sens prowadzenia forum, jeśli nie ma na niego pomysłu? Czy ładnie to tak bezczelnie zrzynać i kraść od innych forów? C:

Proszę nawet nie zaprzeczać. Wprowadzenie Brexitu, Magimilicja, zaburzenia magii - wszystko to jest bezczelnie ZERŻNIĘTE z fabuły Morsmordre, które takie wątki wprowadziło jako pierwsze i jest to ich autorski pomysł. Trzeba być naprawdę ślepym, by nie dostrzegać jawnej INSPIRACJI, nie pierwszej zresztą. No i zdesperowanym, by posuwać się do kradzieży.

Może zamiast kopiować z innych, wysilicie głowy, by wymyślić coś samemu? Na razie wychodzicie na chamskie gnidy bez polotu.


Nie pozdrawiam.

_________________
she was a rose
in the hands of those
who had no intention
of keeping her
[Profil]
    [prezentacja] [warsztat graficzny]
   Podziel się na:  
Bellgram na
Czarodziejach

o sobie
--


Wysłany: 2017-12-01, 16:42   

Ośmielę się jednak zaprzeczyć. Po kolei:
Brexit – fabuła Czaro ma miejsce w czasach obecnych, o Brexicie wspomniałyśmy mniej więcej wtedy, kiedy wiele mówiło się o nim w realnym świecie. Nie ma on u nas zbyt dużego wpływu na fabułę. Zależało nam, żeby ograniczyć postacie z najróżniejszych zakątków świata (było ich śmiesznie dużo w porównaniu do miejscowych).
Magimilicja – to, że na Morsmordre również istnieje magiczna policja, nie oznacza chyba zerżnięcia? Przede wszystkim, wasza policja antymugolska zajmuje się łapaniem mugolaków, natomiast nasza ma w zamiarze łapać wszystkich, którzy złamią wprowadzone przez Ministerstwo dekrety.
Zaburzenia magii – zdziwiłam się, kiedy trzy dni po tym jak umieściłyśmy na Czaro pierwszą oficjalną wzmiankę o zakłóceniach magii, na Morsmordre pojawiła się aktualizacja fabuły, opisująca właśnie anomalie. Było to bardzo podobne, ale do głowy by mi nie przyszło, żeby oskarżyć administrację Morsów o plagiat. Może to po prostu tylko zabawny zbieg okoliczności?

Na dowód mogę podsunąć skriny z odpowiednich tematów:

http://czarodzieje.my-rpg.com/t10369p150-ogloszenia-sesje-i-eventy#395526

http://www.morsmordre.net/t5093-w-maju-i-czerwcu-jak-w-raju
_________________
[Profil] [WWW]
  [prezentacja] [warsztat graficzny]
   Podziel się na:  
Bąbelekgram na
kilka jest

o sobie
wzięłam się za licencjat, więc piszę trochę mniej, ale zawsze coś!

Wysłany: 2017-12-03, 09:43   

A ja tylko tak odnośnie tego "autorskiego" pomysłu Morsów, niby... co jest autorskiego w anomaliach? Fantastyczne zwierzęta je ukazały - z tego co widzę, również chodzi o Obskurusy. Policja? U mnie na forum też była, jako poddział departamentu przestrzegania prawa i znalazłam o tym wzmianki gdzieś na wiki. Także... serio, nie przyszłam tu opieprzać Morsów, bo tam nie gram, więc nie widzę sensu, chciałam tylko powiedzieć, że takie to wszystko autorskie, że hej. ;D :]
_________________


Only Malec. Only immortal husbands.
[Profil]
  [prezentacja]
   Podziel się na:  
Kiragram na
The Gifted, tworzę Jawię, czekam na herosów

o sobie
22-letnia studentka mikrobiologii. Zapalony RPGowiec z ponad 10 letnim stażem w temacie, twórca LARPowy na największych konwentach w Polsce, wychowawczyni na obozach fabularnych dla dzieci i młodzieży.

wpadam i wypadam


Wysłany: 2017-12-03, 09:51   

"Brexit" i nastroje anty unijne w UK są za to całkiem realne, więc tego też raczej nie wymyśliłyście same. :lol:
[Profil]
  [prezentacja]
   Podziel się na:  
Decis
[Usunięty]

Wysłany: 2017-12-03, 10:16   

Jeszcze kilka dni i fora potterowskie będą sobie zarzucały plagiat, bo na wszystkich używa się różdżek. Chill out.
 
   Podziel się na:  
yatigram na
Boston, FTPM, tworzę Jawię

o sobie
Niepoprawna dekadentka.


Wysłany: 2017-12-04, 18:48   

Tego jeszcze nie grali. By potterowskie forum posądzało drugie potterowskie o plagiat. Kim jesteśmy, dokąd tuptamy?
[Profil]
  [prezentacja] [warsztat graficzny]
   Podziel się na:  
Cassiegram na
morsmordre

o sobie
jestem sobie


Wysłany: 2017-12-04, 22:42   

Drodzy, nie widzę potrzeby powtarzania tego samego przez cztery różne osoby (choć, oczywiście, nikt tutaj morsów nie opieprza). Nie bardzo rozumiem też potrzebę zapewniania, że my nie wymyśliłyśmy Brexitu - podobne słowa powinny być kierowane raczej do administracji forum (to ja) która się tutaj nie wypowiadała i nie wystosowała żadnych zarzutów. Nie życzę sobie podpinania mojej opinii - a co za tym idzie stanowiska mojego forum - pod opinie innych użytkowników.

Poszukiwaczy sensacji uspokajam, forum Morsmordre niczego nie zarzuca Czarodziejom, sprawa została wyjaśniona pomiędzy administracją obu forów za inicjatywą Bell. Czarodziejom życzymy kolejnych sześciu (siedmiu już?) lat życia i sukcesów. A potem trzecich i czwartych.

W imieniu administracji wspomnianego forum, pozdrawiam.
_________________
m o r s m o r d r e
[Profil] [WWW]
 
   Podziel się na:  
kochanieo sobie
Tańczę i piszę, a najwięcej piszę o tańcu. Między tańcem a pisaniem testuję fit przepisy i zastanawiam się, jak zachęcić psa do diety wegańskiej. Skubany nie daje się przekonać.

Wysłany: 2018-01-07, 20:11   

Do czarodziei miałam dwa podejścia, choć rzadko daję drugą szansę, więc pomyślałam, że może warto te podejścia podsumować.
Mogę polecić to forum za kilkoro ciekawych ludzi i w miarę przejrzystą mechanikę bez zbędnych komplikacji, za przyjemną dla oka grafikę (pomijając specjalną, zimową edycję, a konkretnie sowy w ogłoszeniu) i za szeroki wybór lokacji - zdecydowanie jest gdzie grać i można puścić wodze fantazji, wymyślając wątki. W opozycji do wszystkich plusów stoi cała masa rzeczy, przez które czarodziei polecić nie mogę. Ciągłe porównywanie się do morsmordre i co jakiś czas powracający temat tego forum nawet na czacie sprawia, że można odnieść wrażenie dziwnego kompleksu niższości tudzież wyższości czarodziei (to zależy, kto się wypowiada, ale jako użytkowniczka obu for zawsze bardzo zwracałam na to uwagę), ale gdy jest co porównywać, nagle porównywać się nie chce. W ogóle czarodzieje to jedno wielkie porównanie, bo ludzie co chwilę z niego odchodzą na inne fora, by potem wrócić i dzielić się wrażeniami, na co administracja nawet nie zwraca uwagi; inni pilnują, by na ich forach nie chwalić ani nie ganić innych, ale tutaj was to nie spotka. Generalnie jest taka niepisana zasada, że znajomych się za bardzo nie upomina, a zdecydowana większość ludzi, których tu spotkacie, to krewni i znajomi królika. Nawet nie samych administratorek, ale raczej moderacji. Administratorki są na forum obecne duchem - za bardzo się ze swoją obecnością nie ogłaszają, z wyjątkiem wejść smoka od czasu do czasu, nawet o zmianach w regulaminach zazwyczaj informują moderatorzy, ale może to sposób na kształcenie swoich następców? Nie zdziwcie się więc, jeśli pewnego dnia uświadomicie sobie, że najważniejszymi osobami na forum nie są administratorzy, a moderatorzy, którzy w pierwszej kolejności obsługują swoich znajomych, a zanim zajmą się czymś konkretnym, odpiszą im w wątkach. Jakiś czas temu chyba nawet była o to afera, ale skończyło się na tym, że ci cali dramaturdzy nie mają racji i wszystko jest dobrze. Wyszło chyba nawet jakoś tak, że osoby z byłej administracji (byłych administracji?) są do niczego i zawsze wszystko psuły i psują - nie jestem pewna, bo nie angażowałam się w konflikt, ale z tego co widziałam i jakie plotki do mnie doszły wnioskuję, że budowniczy tego długowiecznego czaro honorowani są tylko w specjalnym spisie, a poza tym niewiele im się należy. Dość często odnosiłam wrażenie, że to nie użytkownikom ma być przyjemnie i łatwo, a moderacji i równie często wydawało mi się, że cała ta otoczka miłości to tylko pozory, bo gdzieś tam w czeluściach prywatnych wiadomości czy na facebookach leje się jad, a to uczucie tylko wzmogło się po rozmowach, których główny temat schodził na wspomnianą już aferę. Być może regularne dramy i dramki są przyczyną zmniejszającej się społeczności czarodziejów, której trzon stanowią multikonta (można ich mieć nieskończoność, co bardzo spodoba się osobom, których główną rozrywką są fora lub które lubią tworzyć nowe postacie).
Forum godne polecenia, jeżeli komuś zależy na rozgrywkach bez ingerencji mistrza gry, gdyż zdarzają się one niezwykle rzadko, z prostą mechaniką i dużą dawką wolności. Jeśli natomiast ktoś zwraca większą uwagę na administrację, często ma do niej sprawy lub po prostu nie lubi powracających dram o to samo, bo najwyraźniej niektóre sprawy nie zostały zamknięte, powinien poszukać innego forum. Potterów ci u nas dostatek.
[Profil]
  [prezentacja]
   Podziel się na:  
Geezgram na
duchy i czarodzieje

o sobie
bawię się w dorosłość

Wysłany: 2018-01-09, 16:42   

Moja ocena może nie będzie zbyt obiektywna, z racji tego, że aktywnie udzielam się na czarodziejach od zaledwie dwóch tygodni, jednak piszę prosto z serca, moje bieżące odczucia i przemyślenia.
Podobnie jak wielu, obecne podejście do forum, jest moim drugim podejściem. Zacznę od tego, że na forach HP grałam już wiele lat temu, a moja przygodnia z nimi skończyła się mniej więcej w 2012, wraz z upadkiem mojego ukochanego forum o tej tematyce. Po skończeniu gry w Hogwarcie, zrobiłam sobie przerwę od PBF na cztery lata, żeby powrócić do nich dwa lata temu. Wybór padł właśnie na czaro i był totalnym niewypałem. Odstraszyła mnie mechanika, liczenie statystyk i galeonów (kiedyś nie było tak rozbudowanej mechaniki na forach i zupełnie nie potrafiłam tego ogarnąć), a największym problemem okazała się okropna ignorancja ze strony innych użytkowników. Zdaję sobie sprawę, że ciężko wbić na forum z wieloletnią tradycją, gdzie naturalnym stanem rzeczy jest pojawienie się grup znajomych i kółek wzajemnej adoracji, ale na czaro nikt nawet nie próbował udawać, że cokolwiek mnie czeka na tym forum. Byłam namiętnie ignorowana na czacie, temat z relacjami świecił pustkami, chętnych do gry ni widu ni słychu. Zrobiło mi się przykro, że społeczność HP (którą bardzo ciepło i czule wspominałam) zrobiła się taka paskudna, w związku z czym czmychnęłam stamtąd czym prędzej.
Przez dwa lata bujałam się na SL-ach, które nie budziły we mnie większych emocji, razem ze znajomymi spróbowałyśmy swoich sił jako administracja na autorskim, magicznym forum, jednak szybko okazało się, że nie podołałyśmy wyzwaniu, a pomimo naszych najszczerszych chęci i wysiłków forum bardzo szybko upadło, a ja znowu pogrążyłam się w świecie SL, nudząc się niemiłosiernie grą na forach, gdzie się absolutnie nic nie działo, a fabuła wszystkich postaci krążyła wokół romansów, zdrad i nieślubnych dzieci.
Pewnego dnia, pod koniec grudnia, zatęskniłam znowu mocno za światem HP. I zaciskając mocno zęby, założyłam kolejną postać na Czarodziejach. Przygotowywałam się na najgorsze, po raz kolejny wchodząc na forum, na którym absolutnie nikogo nie znałam i... zostałam bardzo pozytywnie zaskoczona!
Coś się zmieniło. Nie mam pojęcia czy to administracja, czy moderatorzy (przyznaję, mody są bardziej aktywne od administracji, ale nie widzę tutaj najmniejszego problemu, skoro aktywnie pomagają w rozwiązywaniu problemów i chętnie odpowiadają na wszystkie pytania), czy po prostu zmieniła się cała pula aktywnych użytkowników, jednak już pierwszego dnia zostałam powitana na forum niesamowicie ciepło i serdecznie. Jeszcze nie udało mi się skończyć karty, a użytkownicy pisali, wysyłali wiadomości i zapraszali do swoich wątków. Na czacie było sielsko, anielsko, nikt nie był ignorowany, wszyscy chętnie zagadywali i bez problemu można było włączyć się do rozmowy. Miałam pewne obawy, że to stan przejściowy, jednak po dwóch tygodniach mogę śmiało powiedzieć, że nic się nie zmieniło. Czuję się tam jak w domu, już dawno minęło poczucie bycia nową i chociaż nadal nie rozumiem wielu rzeczy, to zasypuję moderatorów gradobiciem pytań i jeszcze nigdy nie poczułam, że ich męczę, albo nie chce im się mi pomóc.
Forum jest niesamowicie rozbudowane, można aktywnie brać udział w lekcjach czy treningach, są moje ukochane lokacje z kostkami, można łatwo nawiązać całe grono znajomości i spiąć to sobie w spójną fabułę, także generalnie nic, tylko grać!
Z perspektywy czasu spędzonego na forum - dwa lata temu uciekłam stamtąd z krzykiem, a teraz? Kocham to miejsce całym swoim potterowym serduszkiem i dziękuję im, za to, że są <3 Także z ręką na sercu polecam każdemu, kto lubi gry w klimacie HP!
[Profil]
  [prezentacja] [warsztat graficzny]
   Podziel się na:  
Wyświetl posty z ostatnich:   
[ ODPOWIEDZ ]
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
wxv.pl - załóż forum dyskusyjne za darmoTa strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Zapoznaj się również z nasza Polityka Prywatnosci

  
ROZUMIEM