Eden Strona GłównaPoprzedni temat «» Następny temat
Bloodlines
Autor Wiadomość
Cainegram na
Bloodlines

o sobie
Administrator Bloodlines

Wysłany: 2017-09-15, 21:19   BloodlinesReklama na Edenie | Adres forum Bloodlines

Zapraszamy do oceny forum oraz podzielenia się waszymi opiniami.
_________________
"R E M E M B E R, W H E R E V E R W E G O,  I T I S T H E B L O O D O F C A I N E W H I C H M A K E S O U R F A T E"
[Profil]
 
   Podziel się na:  
Królikgram na
TUL, Bloodlines, White Oak, NY

Wysłany: 2017-09-23, 17:54   

Od jakiegoś czasu gram na Bloodlines. Obserwuję to, co się dzieje na fabule jak i poza nią. Doceniam szczegóły z jakimi jest przygotowany świat wraz z jego smaczkami. W forum włożono bardzo dużo pracy, ale to się opłaca, bo oprawa fabularna olśniewa. Owszem, początkowo można mieć lekki zawrót głowy od ilości informacji, jakie docierają do nowo zarejestrowanego gracza, ale to mija, kiedy tylko poczuje się bluesa z klimatem, a ten w przypadku tego konkretnego forum jest absolutnie konieczny. Doskonale odnajdą się tu gracze trochę starsi, którzy pamiętają schyłek XX wieku oraz ci, którzy lubią uczyć się o czasach, których nie pamiętają, bądź w których nie żyli. Zwykłe szukanie komórki, jaką może się posługiwać nasza postać potrafi sprawić masę radości. Nie pamiętam, kiedy ostatnio do postaci robiłam tak rozbudowany research x] Bloodlines jest wymagające, ale zwraca się to masą przyjemności odgrywania.
Ze stroną techniczną jest pewien minus, bo na komórkach się idzie pogubić, choć sądzą, że może to wynikać z nieprzyzwyczajenia. Z tego, co się orientuję, to powstają tematy ułatwiające odnalezienie się graczom na forum, takie jak FAQ fabularne, czy inne przydatne linki zebrane w jednym poście. Polecam korzystanie z tego osobom, które nie mają dobrej pamięci, co do tego, gdzie co się znajduje. No i zawsze istnieje discord, na którym można otrzymać odpowiedzi od POMOCY lub pozostałych graczy, którzy szybko reagują podsyłając odpowiedni link na forum, czy nawet cytat z podręcznika, odnoszący się do konkretnego zagadnienia. (Czasem otrzymuje się nawet obie wersje językowe tego cytatu, angielską i polską, by ocenić, czy nie umyka prawdziwe znaczenie x])/
To, o co mogłabym uzupełnić forum Bloodlines, to sesje retrospekcyjne. Wiadomo, że istnieją gracze z różnym temperamentem pisarskim i jedni trzaskają posty jeden za drugim, podczas gdy inni wolą raczej stonowaną kolejkę.
[Profil]
 
   Podziel się na:  
Kiwiaczgram na
Bloodlines

o sobie
Graficzny zapaleniec


Wysłany: 2017-09-27, 10:59   

Forum jest niezwykle dopracowane w każdym wręcz calu i widać, że Administracja włożyła i wciąż wkłada w nie całą masę swojej pracy. Aż dziw bierze, ile czasu wolnego można niemu poświęcać- zarządcy są na nim obecni niemal 24 godziny na dobę czuwając nad administracyjnymi sprawami i prowadząc nam- graczom rozgrywkę. MG są więc obecni niemal w każdym wątku, choć istnieje również możliwość gry z innymi użytkownikami forum bez ich udziału, o ile nie wymaga dany wątek ich działań. Lata doświadczenia w prowadzeniu sesji robią tutaj swoje i jeżeli jesteśmy na prawdę wymagającymi graczami, to z całą pewnością nie doznamy rozczarowania.

Szata graficzna z całą pewnością oddaje mroczny klimat Wampira- od czarno białych avatarów, po cienie i czcionki. Osobiście zmieniłabym jedynie obraz w nagłówku, ale to już wszystko rzecz mojej artystycznej wyobraźni i graficznego talentu. Źle w każdym razie nie jest- bo klimat od owego obrazka bije niesamowity.

Z początku byłam nie lada przerażona całą tą mechaniką i informacjami, jako że nigdy nie grałam na tego typu forach, gdzie tak wiele ona ma do powiedzenia i istnieje cały system, na którym się wzoruje. Rozdzielenie punktów w karcie postaci zajęło mi trochę czasu i nerwów, ale zawsze można liczyć na wspaniałych ludzi, będących użytkownikami, czy administrację, która za wszelką cenę próbuje pomóc i wszystko wytłumaczyć. Nieco czasu zajmuje sprawdzenie karty i rozpoczęcie gry, ale wcale nic w tym dziwnego, bo administracja tworzy całą osobną, nad zwyczaj dopracowaną ukrytą dla innych użytkowników dokumentację, zawartą w osobnym subforum. Wszystko jest tam rozpisane mechanicznie. Mamy dział służący przede wszystkim do rozpoczynania nowych wątków fabularnych - zadań - dla postaci za pośrednictwem komunikacji z Bohaterami Niezależnymi. Mamy dział służący do odgrywania akcji, o których inni gracze nie powinni wiedzieć przed faktem dokonanym albo w ogóle i dział dyskusji OOC.

Jest jeszcze cała masa rzeczy, które mogłabym tu zachwalać, ale nie na tym to przecież polega. Myślę, że kiedy pogram tutaj dłużej przeleję Wam więcej a tym czasem przyjdźcie i oceńcie sami!
_________________
“Morning, gentlemen. Nice day for a murder.”
[Profil]
  [prezentacja] [warsztat graficzny]
   Podziel się na:  
Frank Richmond


gram na
Bloodlines

Wysłany: 2017-10-03, 21:07   

Na samych Bloodlines dopiero się pojawiłem, rozgrywka prowadzona jest jednak bardzo profesjonalnie. Dlatego, że forum rozpoczęło dopiero swoją działalność nie ma problemu z nadrobieniem fabuły oraz dołączeniem wprost do akcji. Do dyspozycji jest 13 dzielnic, w czym każda z nich oferują odrębny rodzaj klimatu Seattle. Rozgrywka została ograniczona do Camarilli, ale gracze mogą wcielić się także w przedstawiciele klanu Ravanos jak i odszczepieńców Lasombra. Oddane do przeczytania posty, tak graczy jak i Narratorów stoją na bardzo wysokim poziomie, dzięki czemu z łatwością, można wczuć się w rozgrywkę. Postacie nie są nieśmiertelne, zaś na każdy czyn czy słowo należy bardzo uważać. Na specjalne wyróżnienie zasługuje także design forum oraz poszczególnych katalogów. Karty bohaterów są przejrzyste, łatwo znaleźć w nich wszystkie informacje, a nawet jeśli czegoś zapomnisz, skróty i odnośniki szybko zaprowadzą Cię tak gdzie dana informacja się znajduje. W kilki słowach: nie ma co się zastanawiać, robić postać i grać.
[Profil]
 
   Podziel się na:  
Joannegram na
Bloodlines

o sobie
Wspieram rozwój Bloodlines. Pomogę z avatarami.


Wysłany: 2018-01-05, 19:06   

Po paru miesiącach gry mogę napisać solidną ocenę. Na wstępie napiszę jednak: z rozgrywki na Bloodlines nie zamierzam rezygnować. Bardzo dobrze mi się tu gra.

Zaczęłam jako gracz. Totalny świeżak nie mający zbyt wiele pojęcia o Świecie Mroku poza przebłyskami wspomnień z dzieciństwa. Lubię tematykę wampiryczną i mam za sobą kilka gier o tejże. Zajrzałam na Discorda z ciekawości, jeszcze zanim forum zostało otwarte. Bardzo polubiłam towarzystwo. Przed otwarciem trwały żywe rozmowy na różne tematy związane z realiami; przyszli gracze - w tym także i ja - zadawali mnóstwo pytań, na które dostawali odpowiedzi nie dość, że szybko, to jeszcze rzetelne. W międzyczasie zaczęłam czytać tematy na forum. Fakt, były one dość obszerne, ale właśnie to mi się spodobało - że świat nie jest opisany po łebkach, lecz został solidnie przedstawiony. Czy raczej przetłumaczony, bo przecież Administracja mogła ograniczyć się do podstawowych informacji nie wysilając się na tak wyczerpujące opisy. W tekstach były jednak drobne błędy, a ja, zamiast wymyślać już jakąś postać, zaangażowałam się w korektę. O którą zresztą nikt mnie nie prosił; ja sama chciałam dołożyć swoją cegiełkę do tworzącego się forum widząc, że zarówno Mortarion z Caine`m, jak i użytkownicy, sami dużo dają od siebie.
Wówczas sądziłam, że mam jeszcze całkiem dużo czasu i na spokojnie zdążę wszystko poprawić, bo nie było wiadomo kiedy dokładnie gra ruszy. Bardzo się myliłam i nawet się ze wszystkim nie wyrobiłam. Zresztą, Caine mnie pogonił do tworzenia postaci stwierdzając, że przecież przyszłam tu grać. Kreowałam ją blisko dwa tygodnie. Włożyłam w nią dużo pracy biorąc pod uwagę różne aspekty i chcąc jak najlepiej oddać jej ducha. Jestem z niej bardzo zadowolona. Czuję bowiem, że nie gram kimś zwyczajnym, ale mającym swoją indywidualną osobowość, przeżycia i cele.
Karta Postaci została zaakceptowana. Przyszedł czas na grę. Wtedy zarówno Mort, jak i Caine byli obłożeni, a postacie, z którymi chciałam zagrać, zajęte. Było tak dużo sesji, że nie wiedziałam w co włożyć ręce, gdzie wprowadzić swoją postać. Szybko jednak znalazłam kompana do wspólnej gry, a wkrótce i prowadzącego nam sesję. W międzyczasie jako, że mogłam pisać tylko jedną sesję jednocześnie, zaczęłam tworzyć Fabularne FAQ w oparciu o pytania graczy.
Po dwóch miesiącach został ogłoszony nabór na Narratora. Spodobało mi się na grze, a tutejszych ludzi ogromnie polubiłam. Bardzo chciałam zaangażować się w rozwój Bloodlines bardziej, ale nie byłam pewna czy byłabym odpowiednią osobą na tym stanowisku - w końcu wtedy jeszcze nie znałam realiów Świata Mroku aż tak dobrze. Pomogły mi jednak rozmowy z przeróżnymi osobami, tworzenie FAQ, a w końcu i namowa jednego z graczy. Podanie ostatecznie napisałam, Narratorem zostałam i chociaż gra własną postacią zeszła na dalszy plan, to jednak zyskałam za to niesamowitą przyjemność prowadzenia graczom sesji. Pomagania im kiedy tego potrzebują lub o to proszą. Gracze mogą zresztą uzyskać na forum pomoc nie tylko od administracji, ale również grupy Wsparcia i innych graczy. Po niecałych dwóch miesiącach nieoczekiwanie zostałam włączona do Administracji.
Muszę Wam napisać, że prowadzenie tutejszym graczom sesji jest czystą przyjemnością. Współpraca z Caine`m i Mortem - również przyjemnością, ale i też nauką. Ani między graczami ani w gronie Administracji nie ma jakichkolwiek spin. Za to wymieniamy się swoimi poglądami czy zdaniami, nawet jeśli są odmienne. Nikt nie ma o to pretensji.
Niektórzy piszą, że sprawdzanie Kart Postaci jest bardzo surowe. Nie zgodzę się z tym stwierdzeniem. I to nie dlatego, że jestem w gronie Administracji, ale dlatego, że wszelkie uwagi pod Kartą Postacią są argumentowane. Jeśli na przykład jakaś część mechanicznej karty postaci się nie zgadza, to wyjaśniamy dlaczego to nie pasuje do postaci. Gdy gracz poprosi o pomoc - zawsze jej udzielimy.
Dodam jeszcze, że wraz z Caine`m i Mortem nieustannie pracujemy nad rozwojem forum. Nie wszystkie efekty widać, bo niektóre muszą poczekać do nowej nocy fabularnej lub planowanego w najbliższym czasie przeskoku fabularnego. Staramy się, by rozgrywka dla graczy była ciekawa i wciągająca.

Po ponad dziesięciu latach gry na różnych grach - zarówno vallheru, jak i forach - mogę napisać, że w końcu znalazłam "swoje" miejsce. Miejsce, do którego zawsze chętnie wrócę.

Ściskam wszystkich graczy - zarówno tych obecnych, jak i przyszłych,
Wasza Poe.
[Profil]
  [prezentacja]
   Podziel się na:  
Wyświetl posty z ostatnich:   
[ ODPOWIEDZ ]
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
wxv.pl - załóż forum dyskusyjne za darmoTa strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Zapoznaj się również z nasza Polityka Prywatnosci

  
ROZUMIEM