Eden Strona GłównaPoprzedni temat «» Następny temat
Paryż '42
Autor Wiadomość
humanerrorgram na
Francja

o sobie
ukryciem ciała i zamaskowaniem zbrodni


Wysłany: 2016-09-01, 19:06   Paryż '42


Forum stanowi wariację na temat Francji okupowanej w czasach drugiej wojny światowej. Fabuła luźno opiera się na książkach, filmach oraz serialach, między innymi Suite Francaise, Armia Cieni, Charlotte Gray, X Company i na wielu, wielu innych.


WEJŚCIE


Rok 1942, marzec.

Kolejna defilada z łomotem przetacza się przez wygłuszone ulice miasta. Odgłos wojskowych butów uderzających równo o nawierzchnię oraz melodii wygrywanych przez orkiestrę niechcianie wdzierają się do głów. Gdzie podziała się Marsylianka? Gdzie podziały się francuskie barwy? Bażantowe mundury zalewają miasto, czerwono-czarne flagi naruszają paryską przestrzeń, zbyt śmiało powiewając na nieswoim powietrzu. Ucichły wszelkie szepty, słychać tylko gardłowe dźwięki niemieckich słów, które dla mieszkańców wiecznie brzmią jak wydawane rozkazy.

Jeśli rozejrzysz się dokładniej, dostrzeżesz też tłum. Ściśnięty z boku, zepchnięty na dalszy plan, pełen bezsilnych gapiów, nie wiedzących, co poczynić z obrazem, na który patrzą. Dzieci chowają się za rodzicami, zaciskają drobne palce na matczynych i ojcowskich dłoniach. Kobiety w myślach przeliczają, na ile czasu wystarczy im przydzielonej żywności i skąd później brać jedzenie, mężczyźni zastanawiają się, w jaki sposób chronić swoje rodziny oraz jak w całym tym bałaganie nie zatracić własnego honoru. Uczniowie po raz pierwszy od dawna obawiają się, że przy najbliższej okazji ujrzą zamknięte drzwi swoich szkół.

Społeczeństwo bezradne, powiedziałbyś wręcz, wyprane z nadziei. Lecz jeśli spojrzysz dalej, w stronę centrum, ujrzysz stare, tętniące życiem uliczki, których wojna niemalże nie zdążyła dotknąć. Ludzie przemieszczają się w tę i z powrotem, a na ich licach widnieją zaaferowane grymasy. Tutaj kobiety wydają równie piękne jak jeszcze parę lat temu, mężczyźni rośli oraz zdrowi. Kawiarnie wypełniają śmiechy oraz pokrzykiwania najmłodszych, kina nadal gromadzą grupki najwytrwalszych bywalców, w teatrach wystawiane są znane francuskie sztuki. Czasem tylko, gdy w zasięgu wzroku pojawia się obcy mundur, z pistoletem schowanym w kaburze, ta gromadka zwalnia nieco, szarzeje, żeby zaraz potem na nowo wypełnić się prowizoryczną otuchą.

Lecz wtedy następuje wybuch. Defilada rozpada się jak karciany domek, figury opadają jedna po drugiej do pewnego momentu, dym zasłania widoczność, tłum wpada w panikę. Rozpoczynają się wystrzały, krzyk, jakaś grupka ucieka, kto inny próbuje ochronić swoich bliskich. Zamieszanie, w czasie którego wszyscy mieszają się ze wszystkimi, jakiekolwiek granice zacierają się, aż w końcu pozostaje tylko jedna wielka plątanina ciał.

Ta noc z pewnością nie będzie należała do najspokojniejszych, mieszkańcy nie będą mogli liczyć na chwile wytchnienia we własnych mieszkaniach. Rozpoczną się poszukiwania sprawców, szpiegów wśród SS oraz członków zuchwałego, wyraźnie rosnącego w siłę, Résistance, który obarcza się winą za większość przeprowadzonych dotąd podobnych działań. A gdy nikogo takiego nie znajdą, odpłacą się egzekucją na niewinnych.Francja to forum historyczne z dozą własnych pomysłów oraz wyrozumiałości. Nie przymykamy oczu na fakty historyczne, ale wiemy, że nie każdy musi być specem od historii i znać na pamięć wszelkie daty związane z okresem drugiej wojny światowej. Wychodzimy do wszystkich użytkowników - zarówno zainteresowanych tym okresem oraz samą Francją, jak i laików - otwierając przed nimi fabułę stanowiącą nie tylko tło niekończących się batalii, ale codziennego życia oraz momentami jego niedorzeczności, jakie miały miejsce w Paryżu w tamtym czasie. Forum ma stanowić przede wszystkim miejsce dobrej zabawy, a nie tępienia braków w i tak zaawansowanej wiedzy, i to właśnie na wspólną grę stawiamy przede wszystkim.

Specjalnie dla Was przygotowaliśmy rozległe vademecum, zahaczające niemalże o każdą materię istotną dla ówczesnych Paryżan, szczególną uwagę poświęcając życiu kulturalnemu, abyście mogli wczuć się w niesamowity klimat okupowanego miasta i poczuć u nas całkowicie swobodnie. Wiedzę czerpiemy przede wszystkim z licznych książek, encyklopedii czy podręczników, nieco rzadziej opieramy się o Internet czy źródła kinematograficzne, inspiracje z kolei czerpiemy z wielu źródeł, którymi chętnie podzielimy się również z Wami. Jesteśmy otwarte na wszelką współpracę, pomysły oraz uwagi i gorąco liczymy na odzew w odpowiednim temacie.

Jeśli chodzi o mechanikę, stawiamy przede wszystkim na system punktowy. Za każdy post i wiele dodatkowych czynności postać może zdobywać odpowiedni ekwipunek oraz przywileje. Kluczową rolę odgrywają kości, niezbędne przy ocenie sytuacji przez Mistrza Gry. Wzbogacone zostały o rangi, które dotyczą określonych umiejętności i decydują, w jakim stopniu opanowała je postać. Jeśli zaś chodzi o postacie sterujące fabułą, stawiamy na aktywnych Mistrzów Gry, choć zanim ruszy on utrudniać życie przypadkowym mieszkańcom, swoją uwagę zwróci najpierw na chętnych oraz uczestników misji czy tych, którzy podejmują się zadań. A właśnie – fabuła została podzielona na miesiące, których koniec następuje wraz z zakończeniem wydarzeń zaplanowanych na dany czas oraz wypełnieniem listy zadań, które można wykonać w dowolnej chwili.

Na forum istnieją cztery główne grupy, do których przynależeć może postać: alianci, którzy nie pochodzą z Francji i w Paryżu próbują kontynuować walkę z wrogiem; okupanci, czyli obecne władze miasta, nadzorujące życie Paryżan; cywile – neutralni mieszkańcy miasta niezwiązani z żadną z grup; ruch oporu, czyli mieszkańcy walczący o powrót państwa do wolności. Dajemy szeroki wachlarz możliwości odnośnie kreacji postaci, staramy się nie ograniczać i nie skupiać wyłącznie na jednej grupie, a dzięki temu mamy pewność, że każdy odnajdzie się w okupowanej metropolii.


Administracja na edenie:

afterlife, humanerror, magpie, nicky, fay

_________________
[Profil]
  [prezentacja] [warsztat graficzny]
   Podziel się na:  
humanerrorgram na
Francja

o sobie
ukryciem ciała i zamaskowaniem zbrodni


Wysłany: 2016-09-01, 19:09   

Równo tydzień temu otworzyliśmy przed Wami nasze progi, a dziś przychodzimy z garścią informacji, które tylko potwierdzają, że zaczynamy się rozkręcać!

#1

Misje do rozdziału pierwszego zostały ogłoszone! Zachęcamy do wspólnej zabawy i zgłaszania Waszych postaci w odpowiednim temacie!
{więcej}

#2

Nastąpiło także kolejne, drobne ulepszenie regulaminu - tym razem o kwestię oznaczania języka, w jakim wypowiadają się postacie.

Regulamin napisał/a:
3.4 Wypowiedzi pogrubiaj, a myśli zapisuj kursywą, znacznie ułatwi to odnalezienie się w szkielecie postu.
a) Język wypowiedzi postaci powinien być zaznaczony wyraźnym wspomnieniem o tym lub pokolorowaniem pierwszego wyrazu w nowym zdaniu. Szczegóły i przypisane kolory znajdziecie w tym temacie.A więcej szczegółów znajdziecie tutaj.

#3

Pojawiły się także pierwsze wydania forumowej prasy! Znajdziecie w nich nawiązania do aktualnej fabuły, ale także ciekawe zadania, dzięki którym będziecie mogli zdobyć dla Waszych postaci nieco dodatkowych punktów. Comoedia oraz Je suis partout już na Was czekają!

#4

Vademecum powiększyło się o kilka istotnych akapitów. W nawiązaniu do pojawiających się wątpliwości, wyjaśniono kwestię wstępowania nowych członków do Ruchu Oporu (x), dołączono nazwy i krótkie opisy popularnych paryskich uniwersytetów (x). Wspomniano o środkach odurzających (x), dokumentach obowiązujących na terenie Paryża (x) oraz roli kościoła w czasach okupacji (x). Także słowniczek powiększył się o kilka zwrotów. To jeszcze nie koniec nowości, w zanadrzu szykujemy dla Was garść dodatkowych informacji z różnych dziedzin.

Dziękujemy za Wasze zaangażowanie!
_________________
[Profil]
  [prezentacja] [warsztat graficzny]
   Podziel się na:  
Magpiegram na
give me a break, honey

o sobie
too busy to die


Wysłany: 2016-09-15, 18:53   

Paryż już za moment skończy miesiąc! Tymczasem znów przybywamy do Was z kilkoma informacjami z życia forum i z dumą możemy napisać, że ani na moment nie zwalniamy tempa.


#1


Jeśli chcesz, aby Twoja postać została organizatorem bądź prowadzącym prywatnego wydarzenia, teraz masz taką okazję! Zapraszamy do zapoznania się z możliwością ogłaszania eventów przez użytkowników. Każde ogłoszone wydarzenie jest oczywiście nadzorowane przez Mistrza Gry, który może wtrącić się do rozgrywki w dowolnym momencie.
{więcej}

#2


Forumowa mapa lokacji wzbogaciła się o kilka nowych miejsc. Do Waszej dyspozycji oddano rozbudowaną Siedzibę Gestapo, w której toczą się już gry, a także Szpital Świętej Anny, gdzie ruszyła już zbiórka charytatywna dla poszkodowanych w wybuchu kamienicy. Na odważnych czeka Dzielnica Żydowska, znajdująca się w Trzeciej Dzielnicy Paryża. Przypominamy, że możecie proponować swoje własne lokacje, które wcale nie muszą być mieszkaniami.

#3


Dzięki Waszym sugestiom rozbudowany został temat Wojsko i militaria, znajdujący się w forumowym Vademecum. Mamy nadzieję, że rozjaśni wszelkie wątpliwości odnośnie żołnierskich obowiązków i zależności. Jednocześnie, pragnąc zachować początkowe założenia odnośnie postaci NPC, zmieniony został stopień wojskowy Tobiasa Wolfmeyera - SS-Brigadeführer und Generalmajor. Oczywiście w fabule nie miał miejsca żaden awans, zmiana jest czysto techniczna i prosimy pamiętać o niej w przyszłych interakcjach.

#4


Zapraszamy na pierwsze forumowe wydarzenie, wystawę propagandową pod tytułem Bolszewizm przeciwko Europie. Zapisy przyjmujemy tutaj i gwarantujemy ogrom kulturalnych doznań i trochę nieoczekiwanych atrakcji.

#5


Nie jesteśmy chodzącymi encyklopediami i od Was także tego nie wymagamy, a w Vademecum starałyśmy się zawrzeć najważniejsze informacje odnośnie życia w okupowanym Paryżu. Od czasu do czasu pojawiają się jednak pytania, na które odpowiedzi wydają nam się oczywiste, chociaż Wam wcale nie muszą. Dlatego pracujemy nad powstaniem Listy Oczywistości, czyli forumowego FAQ, którego celem będzie rozwianie wszelkich wątpliwości na nawet najbardziej oczywiste kwestie. W myśl, że nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi, prosimy Was o przesyłanie pytań i zaznaczanie swoich wątpliwości na każdy temat, który Was nurtuje.
Jak daleko sięga propaganda i czy ludność jest jej świadoma? Czy Naziści wierzą w Boga? Czy Hugo Boss trudził się na darmo, a żołnierze mogą chodzić w cywilu? Czy codzienna kawa jest parzona z ziaren? Co przeciętny Martin może wiedzieć o Ruchu Oporu? Postaramy się, aby lista wyjaśniła możliwie jak najwięcej.
Jeśli bardzo się wstydzicie, choć absolutnie niepotrzebnie, możecie skorzystać z konta UP do wysłania PW.

#6


W fabule odbył się trening strzelecki, który pozwolił Mistrzowi Gry ustalić następującą zasadę:
Cytat:
W przypadku rozgrywek takich, jak trening strzelecki, wymagane jest oczywiście posiadanie broni i magazynka, ale na czas treningu naboje nie są zerowane.

Zasada została zapisana tutaj. Nie obawiajcie się więc i trenujcie śmiało!

#7


W tym temacie możecie z kolei podzielić się swoim zdaniem na temat forum. Za wszelkie uwagi będziemy bardzo wdzięczne, ponieważ wciąż się rozwijamy i chcemy, aby Paryż funkcjonował jak najlepiej. <3

#8


Serdecznie zachęcamy wszystkich do rejestracji - nie gryziemy, mamy wspaniałych użytkowników i na pewno pomożemy z każdym pytaniem czy wątpliwościami! Szczególnie zachęcamy też do tworzenia postaci z grupy Okupantów i Aliantów - ktoś musi przecież rządzić w okupowanym Paryżu, a także szpiegować dla państw stojących po drugiej stronie barykady. ;>
[Profil]
    [prezentacja] [warsztat graficzny]
   Podziel się na:  
afterlifegram na
przerwa


Wysłany: 2016-09-25, 12:38   

Cześć, przybywamy z nową garścią informacji C;

Na forum przeprowadzono pierwszą czystkę postaci! Do grupy Nieaktywnych zostały dodane konta, na których od trzech tygodni nie pojawił się post fabularny. Wizerunki, miejsca pracy i inne listy zostały oczyszczone z nazwisk tych postaci, a ich Karty Postaci i inne tematy przesunięto do Archiwum. Usunięte zostały wszystkie konta, na których nick nie składały się imię i nazwisko i które nie logowały się od co najmniej dwóch tygodni. Powrót z grupy nieaktywnych jest bardzo prosty - wystarczy rozpocząć grę fabularną.

Dodano nowy punkt regulaminu, traktujący o przestrzeganiu ram czasowych w przypadku rozgrywek z Mistrzem Gry. Pojawiły się playlisty z tematyczną muzyką tamtych czasów oraz nowe przedmioty w sklepiku. O szczegółach przeczytacie tutaj.

W fabule trwa zbiórka charytatywna na rzecz mieszkańców zawalonej niedawno kamienicy, aktualnie rozpoczęła się loteria, a zdobyte w niej przedmioty trafią oczywiście do ekwipunków postaci. Przesłuchania w sprawie wybuchu w kamiennicy zakończyły się, w więzieniu znalazły się dwie postacie, a szef Policji Bezpieczeństwa i SD w Paryżu pochwalił na zebraniu swoich podwładnych.

Serdecznie zapraszamy do rejestracji i wspólnej zabawy. Być może nasze poszukiwania podsuną Wam pomysł na postać?

Dziękujemy za uwagę i życzymy miłej niedzieli!
[Profil]
 
   Podziel się na:  
afterlifegram na
przerwa


Wysłany: 2016-10-20, 19:44   

To już dwa miesiące wspólnej gry! Dziękujemy, że z nami jesteście! <3

Dużo dzieje się w naszej fabule, na forum trwa obecnie pierwsze wydarzenie, czyli wystawa "Bolszewizm przeciwko Europie", która naprawdę miała miejsce w marcu 1942 roku.
Już od kilku tygodni gazety szumnie zapowiadały otwarcie słynnej, międzynarodowej wystawy - "Bolszewizm przeciwko Europie" - prezentującej grafiki i plakaty głównie niemieckich twórców. Afisze oraz ulotki zalały miasto olbrzymią falą, a wśród paryskich komunistów dało się wyczuć napięte nastroje. Okupanci z kolei zyskali idealną okazję, by użyć tak uwielbianej przez paryżan sztuki w celach propagandowych. Niemalże w ostatniej chwili swoją obecność potwierdziła również Arletty, francuska aktorka światowej sławy, której nieoficjalnym zadaniem stało się przyciągnięcie jak największej liczby paryżan - zapewne bardziej zainteresowaną nią samą niż wystawą.
{więcej}

Ruszyła także misja zdobycia broni przez Ruch Oporu. Ochotnicy podzielili się na dwa oddziały i podstępem zamierzają wykraść broń, składowaną na stacji kolejowej w Wersalu. Czy im się powiedzie? Przekonamy się już niebawem.
Nadszedł wreszcie długo wyczekiwany dzień, w którym Ruch Oporu zamierzał odgryźć się Okupantom i zdobyć niezbędną do dalszej walki broń. Już od dnia zebrania w antykwariacie, w szeregach organizacji czuło się napięcie, a uczestnicy planowanej misji każdego dnia spoglądali nerwowo na kalendarz. Szesnasty dzień marca powitał ich przymrozkiem, jednak prognozy na popołudnie i wieczór były znacznie bardziej optymistyczne - nie zapowiadało się na deszcz, a niebo miało być przyjemnie przejrzyste. Za kilka godzin miało okazać się, czy był to dla rebeliantów zwiastun powodzenia zadania.
{więcej}

Kilka dni temu administracja udzieliła wywiadu Mortarionowi z Vision Ligthouse, a efekty tej rozmowy możecie przeczytać tutaj. Skąd pomysł na takie forum? Jak wygląda nasze administracyjne doświadczenie? Dlaczego wybrałyśmy akurat Francję i jak użytkownicy radzą sobie w przedstawionych realiach? Zachęcamy do lektury odpowiedzi, a na wszelkie ewentualne pytania z chęcią odpowiemy.
[Profil]
 
   Podziel się na:  
Magpiegram na
give me a break, honey

o sobie
too busy to die


Wysłany: 2016-11-19, 18:27   

Francja kończy dzisiaj 3 miesiące! <3 Dziękujemy wszystkim użytkownikom za wkład w forum i zaangażowanie, a pozostałych zachęcamy do rejestracji, nie gryziemy. W tym temacie znajdziecie również nasze poszukiwania.

W zeszłym tygodniu odbyła się trzecia czystka kont - do grupy Nieaktywnych dodane zostały kolejne postacie, na których post fabularny nie pojawił się od trzech tygodni, a gracz nie poinformował wcześniej o nieobecności.

Dzisiaj rozpoczęło się również kolejne forumowe wydarzenie - jest nim premiera filmu Der große König, zapowiadana przez gazety już od wielu tygodni.
Tego wieczora gwiazdy miały świecić najjaśniejszym blaskiem nad prawym brzegiem Paryża. Do Butte-Montmartre i mieszczącego się tu kina Gaumont Palace zjechały najznamienitsze osobistości i największe nazwiska. Choć po tragicznych wydarzeniach w Hali Wagram plotkowało się, że premiera "Der große König" może się nie odbyć, zaproszenia rozesłano i nic nie powstrzymało okupantów i Paryżan przed tłumnym przybyciem do kina.
{więcej}

Wielkimi krokami zbliżają się także porządki związane ze zmianą miesiąca fabularnego. Aby przygotować forum na nowy rozdział, Francja zostanie zamknięta na jeden dzień. Dokładny termin podamy już wkrótce.

Jeszcze raz dziękujemy za aktywność, no i widzimy się w Paryżu. ;>
[Profil]
    [prezentacja] [warsztat graficzny]
   Podziel się na:  
Magpiegram na
give me a break, honey

o sobie
too busy to die


Wysłany: 2016-12-10, 20:07   

Jak już zapewne zdążyliście się zorientować, na Francji trwa remont związany ze zmianą rozdziału. Pracujemy dzielnie, żeby oddać Wam forum gotowe do dalszej rozgrywki - z nowymi misjami oraz zadaniami.
Wracamy do Was jutro (11.12) o 13:00. Serdecznie zapraszamy, dla wszystkich znajdzie się miejsce! <3
[Profil]
    [prezentacja] [warsztat graficzny]
   Podziel się na:  
afterlifegram na
przerwa


Wysłany: 2016-12-11, 12:52   

Witamy po remoncie! Chociaż w rzeczywistości powoli nadchodzi już zima, Francja przeszła właśnie drobne wiosenne porządki. W czasie weekendu pracowałyśmy ciężko, aby teraz powrócić do Was z zupełnie nowym rozdziałem i, mamy nadzieję, jeszcze większymi pokładami sił do dalszej gry!

Nadszedł fabularny kwiecień. Kolejny rozdział wiąże się z zupełnie nowymi misjami i wydarzeniami! Tutaj możecie przeczytać jego opis, a zapowiedzi wydarzeń pojawią się już wkrótce. Wrażeń z pewnością nie zabraknie, zapisujcie się więc szybko, zanim zabraknie miejsc! Nowe misje znajdziecie tutaj.
Pojawiły się również kolejne wydania formowych gazet! Znajdziecie w nich nie tylko nawiązania do bieżącej fabuły, ale również ciekawe zadania, które pomogą w zdobyciu dodatkowych punktów! Comoedia oraz Je suis partout już czekają!

W naszym Vademecum pojawiło się kilka nowych aktualizacji, dotyczących między innymi racjonowania żywności (wprowadzono kartki!), dóbr materialnych oraz palenia papierosów, których cena w sklepiku uległa obniżeniu. Więcej informacji znajdziecie w Vademecum w temacie o medycynie i kwestiach społeczno-prawnych.

W związku z tym, że wkraczamy właśnie w kolejny rozdział fabuły, ogłaszamy nabór na Mistrza Gry. Szukamy osób, które przede wszystkim mają czas, chęci oraz pomysły, by urozmaicić innym rozgrywkę. Nie wymagamy doświadczenia, wszystkiego można się nauczyć, ale jeśli już takie posiadacie, na pewno chętnie się o nim dowiemy! Na tę chwilę nabór nie ma końcowego terminu. Serdecznie zapraszamy do zgłaszania się, nie gryziemy i chętnie zobaczymy w gronie Mistrzów Gry nowe dusze, które pomogą nam rozwijać Francję i urywać kończyny.
Szczegóły znajdziecie w tym temacie.

Na forum pojawiła się także ankieta, dotycząca długości trwania jednego miesiąca fabularnego. Możecie ją znaleźć tutaj. Prosimy, abyście się w niej wypowiedzieli i podzielili się z nami wszelkimi uwagami odnośnie funkcjonowania forum – istnieje ono dla użytkowników, ale jest również przez nich tworzone i zależy nam na Waszej opinii!

Więcej szczegółów odnośnie remontu znajdziecie pod tym linkiem. Dziękujemy Wam za wspólną grę w ciągu pierwszego fabularnego miesiąca! Mamy nadzieję, iż tak samo jak my dobrze się bawiliście, i że zostaniecie z nami przez następne miesiące! <3
[Profil]
 
   Podziel się na:  
afterlifegram na
przerwa


Wysłany: 2016-12-17, 20:02   Zgodnie z zapowiedzią nie spoczywamy na laurach, a zbliżające się wolne tylko motywuje nas do działania. Mamy więc kolejną garść nowin, które - jak mamy nadzieję - zachęcą Was do jeszcze większej aktywności, bo zdecydowanie warto. :>

W dniu dzisiejszym rusza specjalna Loteria Świąteczna, dzięki której będziecie mogli zdobyć zniżki na rangi oraz przedmioty ze sklepiku Mistrza Gry. Jej zasady znajdziecie w tym temacie. Zachęcamy do udziału!

Nie sposób nie zauważyć, że od tygodnia na forum obecne są świąteczne akcenty, ale tym razem proponujemy Wam ozdobienie własnych profili w zamian za butelkę alkoholu ze sklepiku Mistrza Gry. Jest nieobowiązkowa zabawa, w której może wziąć udział każda postać - szczegóły znajdziecie tutaj.

W przyszłym tygodniu ruszają również pierwsze forumowe wydarzenia w tym rozdziale, między innymi trening strzelecki i wytrzymałościowy. Bardzo zachęcamy do udziału nawet postacie, które nie są okupantami!
[Profil]
 
   Podziel się na:  
afterlifegram na
przerwa


Wysłany: 2017-01-08, 12:07   

Witamy w Nowym Roku!
Przybywam z kolejną porcją wiadomości z okupowanego Paryża.

W fabule trwają pierwsze misje Ruchu Oporu (x) i Okupantów, misja dla Aliantów zakończyła się i niebawem można spodziewać się następnej. Dodatkowo żołnierze niemieccy odbywają trening wytrzymałościowy i sprawnościowy w lesie Rambouillet (x).

Wyłoniliśmy zwycięzców krzyżówki z drugiego numeru Je suis partout. Hasło to oczywiście Palais Bourbon. Rozstrzygnięcie miało miejsce w dniu dzisiejszym, 10 Punktów Rozgrywki otrzymał każdy z uczestników zabawy, a drogą losowania nagrody powędrowały do Daisi Schmitt. Gratulujemy!

Najbliższa forumowa czystka odbędzie się 15 stycznia (niedziela) i będzie jedyną na przełomie stycznia i lutego, kolejna będzie miała miejsce dopiero w marcu. Nadchodzi sesja, a po niej ferie i zdajemy sobie sprawę, że okres ten nie sprzyja wenie, czy pisaniu regularnych postów. Do grupy Nieaktywnych dołączą postacie, których ostatni post przypadł przed 25 grudnia, macie więc trochę czasu na odpis lub zgłoszenie nieobecności.
Mistrz Gry nie zwalnia tempa i będzie obecny na posterunku cały czas, jednocześnie prosimy o wyrozumiałość, gdyby jego odpisy pojawiały się z drobnym poślizgiem.
Trzymamy kciuki za Wasze egzaminy ;)

Przypominamy także, że wciąż prowadzimy nabór na Mistrzów Gry, gotowych namieszać w fabule i trzymać pieczę nad okupowanym miastem. (x)

A jeśli wolicie zacząć grę u nas z pozycji użytkownika, jednak nie macie sprecyzowanego pomysłu na postać, zapraszamy do poszukiwań, wśród których na pewno znajdziecie coś dla siebie.

Trzymajcie się ciepło!
[Profil]
 
   Podziel się na:  
Magpiegram na
give me a break, honey

o sobie
too busy to die


Wysłany: 2017-01-15, 22:35   

A co słychać w okupowanym Paryżu? <3

Do Administracji dołączyła kolejna dusza - Claire Guenet, znana tutaj jako fay. Obejmie ona stanowisko moderatora i będzie odpowiedzialna, między innymi, za sprawdzanie Kart Postaci. Serdecznie dziękujemy za pomoc!

Na forum odbyła się również kolejna czystka. Do grupy Nieaktywnych trafiły postacie, na których kontach od trzech tygodni nie pojawiły się posty fabularne. Powiększyła się także lista postaci do przejęcia bądź odstrzału. Następna czystka zaplanowana jest na marzec.

W nowym numerze Je suis partout (x) przeczytać możecie o defiladzie z okazji urodzin Führera, która będzie miała formę wydarzenia - spodziewajcie się jej już w lutym.

Fragment Vademecum dotyczący literatury (x) powiększył się o Listę Ottona - zawiera ona 1600 tytułów książek zakazanych w czasie okupacji.

Tak jak zwykle zapraszamy do rejestracji, w fabule sporo się dzieje, a postać z każdej grupy może liczyć na ciekawe wątki. <3
[Profil]
    [prezentacja] [warsztat graficzny]
   Podziel się na:  
afterlifegram na
przerwa


Wysłany: 2017-02-19, 09:36   

Mamy już pół roku!

Chciałybyśmy podziękować użytkownikom za aktywność i zaangażowanie, ponieważ – jak to się często mówi i co jest prawdą – forum tworzy nie sama administracja, ale przede wszystkim użytkownicy. Cieszymy się zatem, że odnaleźli się na naszym forum i życzymy tego również tym, którzy dopiero do nas dołączyli. Mamy wiele pomysłów na fabułę i gwarantujemy, że wciągniemy w nią każdego, kto skusi się na grę w klimacie okupowanej Francji.
Z tej okazji nie rozdajemy dziś cukierków, ale prosimy Was o mały prezent - wypełnienie ankiety i tym samym sprawienie, że będzie nam się grało jeszcze lepiej! Szczegóły oraz pytania znajdziecie w tym temacie.

Do grona Mistrzów Gry dołączył Tobias von Hatzfeldt, pomyślnie przechodząc okres próbny. Gratulujemy, witamy i mamy nadzieję na owocną współpracę.
Jednocześnie przypominamy iż nabór jest ciągle otwarty, a po szczegóły zapraszamy tutaj.

Forumowy regulamin po raz kolejny uległ zmianie. W odpowiedzi na na ostatnie wydarzenia wprowadzono do niego dwa nowe podpunkty, które regulują kwestie związane z inspirowaniem się postaciami historycznymi oraz długość rezerwacji wizerunku, podczas gdy Karta Postaci jest w trakcie sprawdzania. (x)

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, najbliższa czystka odbędzie się w niedzielę, 5 marca. Konta bez postu fabularnego od trzech tygodni zostaną dodane do grupy Nieaktywnych, powiększy się także lista postaci do odstrzału.

Jeszcze raz dziękujemy za miesiące wspólnej gry, a niezdecydowanych serdecznie zapraszamy na forum. Gwarantujemy, że nie będziecie się nudzić C;

<33 3
[Profil]
 
   Podziel się na:  
afterlifegram na
przerwa


Wysłany: 2017-03-11, 19:59   

Czas na kolejną garść informacji z okupowanego Paryża! <3

× W fabule trwa właśnie trzecie wydarzenie. Biernacht w 'Le Dome', czyli Noc Piwa to dla okupantów doskonała okazja do odetchnięcia od ciężkiej służby, a dla aliantów idealny wręcz moment na zdobycie informacji.
Wiadomość o Biernachcie obiegła okupanckie kręgi stosunkowo szybko, wzbudzając niemały entuzjazm wśród Niemców. Tajemnicą poliszynela stała się natomiast informacja, że właściciel wykorzysta swoje kontakty z One-Two-Two i podczas Biernachtu pojawią się wyjątkowi goście. Mimo wszystko warto było jednak pamiętać, że alkohol przytępiał zmysły i rozwiązywał języki, a w tłumie gości 'Le Dome' mogli się pojawić nie tylko żądni zabawy Niemcy...
{więcej}

× Jeśli już o aliantach mowa... po dyskusjach w gronie Administracji doszłyśmy do wniosku, że możliwość ich tworzenia będzie niedostępna do końca marca.
Decyzja ta została podjęta, ponieważ w skali forum brakuje postaci Okupantów-żołnierzy oraz członków Ruchu Oporu, a fabuła z założenia ma przecież opierać się na interakcjach oraz starciach między grupami. Serdecznie zapraszamy do grona mundurowych, rebeliantów oraz cywilii - na nich także czekają ciekawe fabuły. Powyższy zakaz nie dotyczy kont zarejestrowanych przed 28 lutego oraz postaci tworzonych z poszukiwań.

× W sklepie Mistrza Gry zaszła mała, ale istotna zmiana. Od tej pory alianci - jako wysłani do Francji szpiedzy - będą otrzymywali za darmo broń, magazynek, fałszywy dowód tożsamości oraz mapę Paryża. Oznacza to oczywiście, że jeśli postacie wcześniej dokonały takiego zakupu, punkty zostaną im zwrócone.

× Ruszyła misja dla cywili, czyli pokaz mody, którego organizatorką jest Signora Lucrezia Pennello.
Dom mody miał stać otworem dla każdego, aby zainspirować i zapoznać z modą. Mówiło się od wielu dni, że pokaz miał być symbolem ukłonu Włoszki do Narodów zamieszkujących Francję. Paryż dzięki nowej kolekcji miał odżyć na nowo, a kontrowersyjne zdobienia czy użyte materiały podnieść na duchu każdego, kto nie poczuł jeszcze wiosny w sercu.
{więcej}

× Na Pinereście została również utworzona specjalna tablica, na której będą się pojawiały wszelkie inspiracje związane z tematyką forum i okupacji we Francji. Nie zapominamy także o forumowym tumblrze, którego wygląd ostatnimi czasy uległ zmianie - na bieżąco uzupełniamy stronę avatarami, propozycjami wizerunków i inspiracjami.

× Na forum odbyła się szósta już czystka, do grupy Nieaktywnych trafiły postacie, których ostatni post fabularny przypadł przed 12-stym lutego. Jednocześnie nie musi to oznaczać końca przygody z forum, a wszelkie wytyczne odnośnie tego, jak wrócić do gry, zostały wysłane w prywatnych wiadomościach.

Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy!
WWW.FRANCE.FORUMPL.NET
[Profil]
 
   Podziel się na:  
Magpiegram na
give me a break, honey

o sobie
too busy to die


Wysłany: 2017-03-27, 20:37   

Paryż nigdy nie śpi! <3

x Biernacht w 'Le Dome' dobiega właśnie końca, pokaz w domu mody 'Lucrezia' nadal trwa, natomiast już za kilka dni startuje kolejna misja dla Ruchu Oporu. Zadaniem członków Résistance będzie odebranie ważnego zrzutu.
Nasz człowiek odszyfrował zaledwie kilka dni temu tajną wiadomość przesłaną nam z Londynu. Zgodnie z nią do Francji przybędzie troje ludzi, którzy mają dla nas informacje od samego Charlesa de Gaulle'a. Chyba nie muszę mówić, że jest to coś, na co czekaliśmy od bardzo dawna - dotąd nie mogliśmy uzyskać stałego kontaktu z rządem na emigracji z uwagi na ryzyko, że mógłby on naprowadzić Niemców na nasz trop. Ale teraz wszystko może ulec to zmianie. Według współrzędnych podanych w wiadomości, brytyjski samolot ze skoczkami będzie przelatywał nad terenami wokół pewnego opuszczonego gospodarstwa, które znajduje się kilka kilometrów na północ od Paryża. Nastąpi to piętnastego kwietnia tuż przed świtem. Naszym zadaniem jest odebrać zrzut i ukryć skoczków w bezpiecznym miejscu. {więcej}

x Grono Mistrzów Gry opuścił Tobias von Hatzfeldt. W dalszym ciągu prowadzimy również nabór!

x Podsumowujemy także ankiety półroczne nadesłane przez użytkowników, które pomogą nam wprowadzić na forum zmiany i wcielić w życie nowe pomysły.

x Zachęcamy do przejrzenia naszych poszukiwań na Edenie! W ostatnim czasie trochę ich przybyło, więc bardzo możliwe, że znajdziecie coś dla siebie. <3
[Profil]
    [prezentacja] [warsztat graficzny]
   Podziel się na:  
Magpiegram na
give me a break, honey

o sobie
too busy to die


Wysłany: 2017-04-09, 14:22   

Trochę nowości z Paryża!

x W klinice weterynaryjnej ruszyła już misja dla Ruchu Oporu!
Nadszedł długo wyczekiwany dzień, który miał przynieść odpowiedź na pytanie o to, czy Ruch Oporu jest w stanie podnieść się z kolan po porażce ostatniej misji w Wersalu. Pierre Lécuyer, bardzo wierzył w zebrany zespół, którego zadaniem było odebranie spadochroniarzy przybywających z Londynu; to od nich zależały dalsze kontakty "z górą", każdy zdawał więc sobie sprawę z tego, jak ważne jest powodzenie dzisiejszej misji. {więcej}

x Odblokowana została możliwość tworzenia postaci Aliantów, ale poszukiwani są szczególnie Okupanci-żołnierze. Ruch Oporu musi mieć z kim walczyć!

x W nawiązaniu do ankiet półrocznych na forum pojawiły się cztery lokacje - paryżanie mogą teraz odwiedzić nową restaurację oraz targ, odpocząć z książką na placu lub załatwić szemrane interesy w jednej uliczek.

x W sklepie Mistrza Gry pojawiły się trzy nowe przedmioty - gramofon, radio oraz aparat szpiegowski Minox. Zmianie uległa też cena jednorazowej i nieodwracalnej możliwości zmiany wyglądu, od tej pory taka operacja jest bezpłatna.

x Na forum pojawiła się także ankieta dotycząca sposobu zakładania mieszkań. Potrwa ona do niedzieli (16 kwietnia).

x Odbyła się również siódma forumowa czystka, a lista postaci do przejęcia i odstrzału została zaktualizowana. Jeśli się na niej znaleźliście, zachęcamy do powrotu! <3
[Profil]
    [prezentacja] [warsztat graficzny]
   Podziel się na:  
Wyświetl posty z ostatnich:   
[ ODPOWIEDZ ]
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
wxv.pl - załóż forum dyskusyjne za darmoTa strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Zapoznaj się również z nasza Polityka Prywatnosci

  
ROZUMIEM